Internet z gniazdka elektrycznego z Asmax Click’Net Powerline

Internet z gniazdka elektrycznego z Asmax Click’Net Powerline05.02.2010 13:17
Internet z gniazdka elektrycznego z Asmax Click’Net Powerline
Źródło zdjęć: © Asmax

Na rynku pojawia się nowe urządzenie do szybkiego przesyłania danych za pomocą sieci elektrycznej - Asmax Click’Net Powerline. Rozwiązanie sprawdza się w przypadku obiektów, w których - ze względu na grube ściany czy strop - utrudniony jest transfer danych za pomocą sieci bezprzewodowej lub niemożliwe poprowadzenie kabla LAN.

Asmax Powerline jest produktem z rodziny Click’Net i pozwala na stworzenie w domu czy w biurze sieci z użyciem gniazdek elektrycznych, bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania pomiędzy pomieszczeniami i piętrami budynku. Urządzenie zapewnia połączenie z internetem, transmisję sygnału telewizyjnego (IPTV) i jest też atrakcyjne dla fanów sieciowego grania. Zestaw Asmax składa się z dwóch identycznych i niewielkich urządzeń, które umieszcza się w gniazdkach elektrycznych. Jeden z modułów należy połączyć kablem ethernetowym np. z routerem, natomiast drugi (również kablem ethernetowym) z komputerem lub dekoderem telewizyjnym. W obrębie jednej sieci elektrycznej może funkcjonować nawet szesnaście pojedynczych modułów.

288769270664673427
© (fot. Asmax)

„Nowy produkt Asmaxa docenią na pewno ci użytkownicy, którzy chcąc korzystać z internetu czy telewizji IPTV, nie będą już musieli dokonywać wiercenia ścian czy stropu w celu doprowadzenia niezbędnego okablowania. Rozwiązanie przyda się również w budynkach, których konstrukcja powoduje zakłócanie sygnału WiFi, uniemożliwiając łączenie się z bezprzewodowym internetem. Asmax Powerline pozwala wykorzystać istniejącą sieć elektryczną do transmisji sygnału internetowego, unikając jednocześnie nieestetycznego widoku kabli pomiędzy pomieszczeniami czy piętrami budynku”. - powiedział Marcin Kołpak, menedżer marki Asmax w Veracomp.

Nowy produkt Asmaxa dostępny jest w dwóch wersjach różniących się prędkością przesyłania danych: 8. Mbps oraz 200 Mbps. Wybór urządzenia ma znaczenie przede wszystkim w przypadku transmisji sygnału telewizji internetowej (IPTV). Dla standardowej telewizji w zupełności wystarczy Asmax Powerline z prędkością 85 Mbps, natomiast transmisja danych na poziomie 200 Mbps jest dedykowana dla sygnału telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (High Definition) oraz dla tych użytkowników, którzy chcą posiadać szybką sieć.

Urządzenie wyposażono w funkcję zarządzania pasmem QoS, natomiast 56-bitowe szyfrowanie DES z opcją administrowania kluczami to bezpieczeństwo danych w sieci elektrycznej. Do każdego zestawu Asmax dołącza też bezpłatne oprogramowanie do zarządzania więcej niż dwoma modułami.

Gwarancja na produkt wynosi 24 miesiące. Model oferujący prędkość 85 Mbps jest dostępny w cenie 199 zł brutto (SRP), natomiast urządzenie zapewniające transfer danych na poziomie 200 Mbps kosztuje 249 zł brutto (SRP).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)