Internet z gniazdka elektrycznego z Asmax Click’Net Powerline

Internet z gniazdka elektrycznego z Asmax Click’Net Powerline
Źródło zdjęć: © Asmax

05.02.2010 13:17, aktual.: 05.02.2010 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawia się nowe urządzenie do szybkiego przesyłania danych za pomocą sieci elektrycznej - Asmax Click’Net Powerline. Rozwiązanie sprawdza się w przypadku obiektów, w których - ze względu na grube ściany czy strop - utrudniony jest transfer danych za pomocą sieci bezprzewodowej lub niemożliwe poprowadzenie kabla LAN.

Asmax Powerline jest produktem z rodziny Click’Net i pozwala na stworzenie w domu czy w biurze sieci z użyciem gniazdek elektrycznych, bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania pomiędzy pomieszczeniami i piętrami budynku. Urządzenie zapewnia połączenie z internetem, transmisję sygnału telewizyjnego (IPTV) i jest też atrakcyjne dla fanów sieciowego grania. Zestaw Asmax składa się z dwóch identycznych i niewielkich urządzeń, które umieszcza się w gniazdkach elektrycznych. Jeden z modułów należy połączyć kablem ethernetowym np. z routerem, natomiast drugi (również kablem ethernetowym) z komputerem lub dekoderem telewizyjnym. W obrębie jednej sieci elektrycznej może funkcjonować nawet szesnaście pojedynczych modułów.

Obraz
© (fot. Asmax)

„Nowy produkt Asmaxa docenią na pewno ci użytkownicy, którzy chcąc korzystać z internetu czy telewizji IPTV, nie będą już musieli dokonywać wiercenia ścian czy stropu w celu doprowadzenia niezbędnego okablowania. Rozwiązanie przyda się również w budynkach, których konstrukcja powoduje zakłócanie sygnału WiFi, uniemożliwiając łączenie się z bezprzewodowym internetem. Asmax Powerline pozwala wykorzystać istniejącą sieć elektryczną do transmisji sygnału internetowego, unikając jednocześnie nieestetycznego widoku kabli pomiędzy pomieszczeniami czy piętrami budynku”. - powiedział Marcin Kołpak, menedżer marki Asmax w Veracomp.

Nowy produkt Asmaxa dostępny jest w dwóch wersjach różniących się prędkością przesyłania danych: 8. Mbps oraz 200 Mbps. Wybór urządzenia ma znaczenie przede wszystkim w przypadku transmisji sygnału telewizji internetowej (IPTV). Dla standardowej telewizji w zupełności wystarczy Asmax Powerline z prędkością 85 Mbps, natomiast transmisja danych na poziomie 200 Mbps jest dedykowana dla sygnału telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (High Definition) oraz dla tych użytkowników, którzy chcą posiadać szybką sieć.

Urządzenie wyposażono w funkcję zarządzania pasmem QoS, natomiast 56-bitowe szyfrowanie DES z opcją administrowania kluczami to bezpieczeństwo danych w sieci elektrycznej. Do każdego zestawu Asmax dołącza też bezpłatne oprogramowanie do zarządzania więcej niż dwoma modułami.

Gwarancja na produkt wynosi 24 miesiące. Model oferujący prędkość 85 Mbps jest dostępny w cenie 199 zł brutto (SRP), natomiast urządzenie zapewniające transfer danych na poziomie 200 Mbps kosztuje 249 zł brutto (SRP).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)