Internet z gniazdka elektrycznego z prędkością 1200 Mbit/s

Internet z gniazdka elektrycznego z prędkością 1200 Mbit/s
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.11.2014 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fritz Powerline 1000E to pierwsze urządzenie AVM z rodziny Powerline, które umożliwia transmisję danych z szybkością do 1200 Mbit/s za pomocą sieci energetycznej. Cecha ta sprawia, że adapter pozwala na streaming w jakości HD i korzystanie z dysków sieciowych NAS w domowej sieci.

Urządzenie opiera się na najnowszym standardzie HomePlug AV2 i wykorzystuje znaną z sieci bezprzewodowych technologię MIMO (Multiple Input Multiple Output) na wszystkich trzech żyłach przewodu energetycznego. Takie rozwiązanie pozwala rozszerzyć zasięg w infrastrukturze elektrycznej do 60. w porównaniu do klasycznych adapterów powerline, a przy okazji zwiększa stabilność połączenia. Podobnie do reszty produktów z rodziny Powerline, nowe, gigabitowe urządzenie, korzysta z bezpiecznego szyfrowania, realizowanego za pomocą unikalnego, fabrycznie zapisanego klucza.

Przy transmisjach rzędu 120. Mbit/s, domowe okablowanie elektryczne zamienia się w infrastrukturę sieciową o dużej przepustowości. Dzięki zestawowi Powerline 1000E urządzenia, wyposażone w interfejsy sieciowe, np. komputery, telewizory, dyski sieciowe NAS i konsole do gier, można włączyć do domowej sieci pewnie i szybko, nawet przy stosunkowo dużych odległościach.

Dzięki zastosowaniu MIMO urządzenie korzysta z trzech żył kabla elektrycznego. Skoro wszystkie trzy żyły mogą być wykorzystane, a ich kombinacja jest dowolna, sposób podłączenia adapterów do gniazda nie ma znaczenia.

Adapter charakteryzuje się oszczędnością energii, zużywając około 1 wata w trybie spoczynku. Umożliwia on także monitorowanie sieci domowej i zużycia energii za pomocą interfejsu routera FRITZ!Box lub dedykowanego oprogramowania (dla Windows i Mac).

Cena: 400 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)