Internet z gniazdka elektrycznego - nowy sprzęt D‑Link

Internet z gniazdka elektrycznego - nowy sprzęt D-Link

29.04.2010 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma D-Link wprowadziła na rynek nową ofertę urządzeń PowerLine. Nowe adaptery, przełącznik oraz moduły Wi-Fi pozwalają na stworzenie rozbudowanej domowej sieci internetowej w oparciu o istniejącą instalację elektryczną i technologię Wi-Fi. Dzięki temu w prosty sposób można doprowadzić Internet do każdego pomieszczenia w domu.

PowerLine to sieć nowej generacji wykorzystująca przewody doprowadzające energię elektryczną. Jest to łatwa w użyciu technologia, która umożliwia przesyłanie internetowych transmisji wideo, muzyki, gier i głosu z wysoką jakością - za pośrednictwem tradycyjnej sieci elektrycznej. Nowy zestaw sieciowy PowerLine od D-Linka to adaptery sieciowe DHP-306AV i DHP-P306AV, moduł Wi-Fi DHP-W306AV oraz przełącznik biurkowy PowerLine HomePlug AV 20. Mb/s. Wszystkie te urządzenia pozwalają poprowadzić sieć internetową za pomocą instalacji elektrycznej. Dzięki temu użytkownik może korzystać z połączenia internetowego w każdym miejscu w domu. Taki sposób poprowadzenia sieci staje się coraz bardziej popularny. Jak wynika z badań firmy Gartner zainstalowano na całym świecie już 16 milionów urządzeń zgodnych ze standardem HomePlug AV .

Obraz
© (fot. D-Link)

Adapter DHP-306AV i zestaw DHP-307AV HomePlug AV
DHP-306AV to adapter PowerLine, a DHP-307AV to zestaw z dwoma adapterami. Wbudowana technologia zwiększa odporność na zakłócenia elektryczne generowane przez inne urządzenia domowe, dzięki temu użytkownicy mogą bez ograniczeń korzystać z maksymalnych prędkości transmisji. Urządzenia mają możliwość przesyłu danych z prędkością do 20. Mb/s. Dzięki funkcji QoS można optymalizować strumieniową transmisję multimediów — sygnałom audio i wideo jest nadany wyższy priorytet niż ruchowi o niższym poziomie pilności, takiemu jak poczta elektroniczna lub transmisja plików.

Adapter DHP-P306AV i zestaw DHP-P307AV PowerLine HomePlug AV z funkcją Pass-through
Te adaptery posiadają te same funkcje jak opisane wyżej, zostały jednak wyposażone dodatkowo we wbudowane gniazdo sieci elektrycznej, umożliwiające podłączenie urządzenia dodawanego do sieci –. w razie braku wolnych kontaktów w domu. Filtr wbudowany w karty eliminuje wszelkie zakłócenia generowane przez pozostałe elektryczne urządzenia domowe.

DHP-W306AV PowerLine HomePlug AV Wireless N Extender
Moduł rozbudowujący Wireless N Extender ułatwia rozszerzenie sieci bezprzewodowej na urządzenia PowerLine. Jest to pierwszy produkt, który łączy dwie technologie w jednym urządzeniu. Oprócz podłączania się do istniejącego okablowania biegnącego przez ściany, można również korzystać z przewodowej sieci Ethernet i sieci Wi-Fi, doprowadzając sieć domową do pomieszczeń ze zbyt słabym sygnałem Wi-Fi.

Przełącznik biurkowy PowerLine HomePlug AV 200 Mb/s
Przełącznik biurkowy oferuje te same funkcje, co nowe adaptery sieciowe HomePlug AV PowerLine, lecz jest dodatkowo wyposażony w 4 porty Ethernet do podłączania kilku urządzeń za pośrednictwem sieci Ethernet, takich jak pamięć masowa, odtwarzacz multimedialny, serwer wydruku lub komputer PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)