iCloud, czyli chmura dla wszystkich

iCloud, czyli chmura dla wszystkich

iCloud, czyli chmura dla wszystkich
Źródło zdjęć: © via chip.pl
07.06.2011 13:00

Na jesieni zostanie uruchomiona nowa usługa iCloud - dla wszystkich i za darmo. Sprawdź, co to takiego!

Podczas konferencji WWDC 2011. Apple zapowiedziało jeszcze jedną nowość. To iCloud, czyli zupełnie nowa usługa firmy z Cupertino, która pozwoli na przechowywanie danych w chmurze. Dostęp do danych można będzie uzyskać z iPhone'a, iPada, iPoda touch i Maka, ale także z komputerów klasy PC! Dane będzie można wysyłać do "chmury" automatycznie i bezprzewodowo i tak samo odbierać je na wszystkich swoich urządzeniach.

Obraz
© (fot. via chip.pl)

To jednak nie wszystko - gdy na którymkolwiek ze swoich urządzeń zmienisz jakiś plik, zmiany będą widoczne już po chwili na wszystkich pozostałych urządzeniach.

W skład nowej usługi iCloud wchodzą:

- dawne, choć kompletnie odmienione usługi MobileMe - Kontakty, Kalendarz i Mail.
- App Store i iBookstore - raz kupiony w nich produkt dostępny będzie dla wszystkich urządzeń, a nie tylko dla tego, z którego dokonany został zakup.
- automatyczny, codzienny backup danych urządzeń z iOS poprzez WiFi, podczas ładowania urządzenia.
- 5 GB darmowego miejsca na e-maile, dokumenty i kopie zapasowe w chmurze. Będzie możliwość dokupienia większej ilości miejsca. Zakupiona muzyka, aplikacje, książki i zdjęcia z usługi Photo Stream, nie wliczają się do limitu.
- usługa automatycznego streamingu wykonywanych przez użytkownika zdjęć na wszystkie urządzenia użytkownika (nawet Apple TV).
- iTunes w chmurze, czyli możliwość pobrania wcześniej kupionych utworów muzycznych i przesłania ich na wszystkie urządzenia z iOS, a także możliwość kupienia nowych utworów, także dla wszystkich urządzeń.

Dostępność:

Wersja beta usług iCloud jest już dostępna dla członków programów iOS i Mac Developer Program, natomiast dla użytkowników końcowych iCloud dostępne będzie na jesieni 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)