VIA VX855, czyli Full HD w netbookach

VIA VX855, czyli Full HD w netbookach

VIA VX855, czyli Full HD w netbookach
12.03.2009 19:30, aktualizacja: 13.03.2009 08:59

Firma VIA Technologies zaprezentowała nowy układ MSP (Media System Processor) o oznaczeniu VX855. Przeznaczony on jest m.in. do współpracy z netbookami korzystającymi z procesorów VIA od których ma "przejąć" zadania związane z odtwarzaniem materiałów Full HD.

VIA VX85. obsługuje procesory VIA Nano, VIA C7 oraz VIA Eden i przeznaczony jest do zastosowania w komputerach typu SFF (Small-Form Factor) oraz komputerach przenośnych. Układ o wielkości 27 x 27 mm posiada zintegrowany kontroler DDR2 ( obsługuje do 4 GB pamięci ) i dźwięk przestrzenny Vinyl HD Audio. Dysponuje ponadto układem graficznym Chrome9 (DirectX 9.0) oraz silnikiem VIA Chromotion zapewniającym obsługę filmów Full HD (wsparcie dla formatów H.264, MPEG-2, MPEG-4, WMV9 i DivX).

Obraz
© Układ VIA VX855 (fot. IDG)

Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszone zostaje obciążenie CPU co ma się bezpośrednio przełożyć na mniejsze zużycie energii przez cały system.

"_ Po raz pierwszy producenci komputerów typu SFF oraz urządzeń mobilnych otrzymają tak energooszczędny układ MSP zdolny do odtwarzania materiałów HD " - tłumaczy Richard Brown z VIA Technologies. " VIA VX855 stwarza ekscytujące możliwości dla kilku segmentów rynku PC, a w szczególności dla netboków, które od teraz będą zdolne do odtwarzania filmów wideo w rozdzielczości Full HD _" - dodaje Brown.

Pełną specyfikację nowego układu można znaleźć na stronie producenta - http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/v-series/vx855.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)