Nowe dyski sieciowe Segate - domowa chmura i filmoteka

Nowe dyski sieciowe Segate - domowa chmura i filmoteka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.03.2015 13:31, aktual.: 20.03.2015 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyski Seagate Personal Cloud oferują użytkownikom dostęp do ich danych w technologii chmury z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Nowe produkty umożliwiają przesyłanie treści do smartfonów, dekoderów STB, tabletów, komputerów PC lub telewizorów za pośrednictwem aplikacji Seagate Media. Urządzenia są dostępne w cenie od 700 złotych.

Nowe urządzenia upraszczają proces wyszukiwania, streamingu wideo, muzyki oraz zdjęć na wybranym urządzeniu. Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji użytkownicy otrzymują dostęp do interfejsu, który umożliwia odtwarzanie treści. Aplikacja jest kompatybilna z szeroką gamą platform i obsługuje telewizory i odtwarzacze Blu-Ray LG i Samsunga, odtwarzacze Roku, Google Chromecast i Apple TV, a także smartfony i tablety z systemami iOS, Android, Windows i produkty Kindle.

Seagate Personal Cloud może też bezpośrednio przesyłać treść do urządzeń obsługujących standard DLNA, takich jak Sony PlayStation i Microsoft Xbox.

W połączeniu z aplikacją Seagate Mobile Backup oraz oprogramowaniem Dashboard, dysk pełni również funkcję głównego urządzenia do backupu komputerów PC i Mac, pamięci USB oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Ponadto, użytkownicy którzy korzystają z chmur publicznych, mogą skonfigurować urządzenia Seagate Personal Cloud w taki sposób, aby uzupełniały usługę chmurową funkcjami backupu i synchronizacji. Stacje Personal Cloud mogą automatycznie tworzyć kopie zapasowe w popularnych serwisach chmurowych, takich jak Amazon S3, Box, Baidu, DropBox, Google Drive, HiDrive i Yandex.Disk, zapewniając dodatkowy poziom ochrony. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej kopii najnowszych danych z dysku internetowego, dostępna jest opcja synchronizacji z usługami Baidu, DropBox i Google Drive.

Office 365 już od 20zł netto! Sprawdź ->
Firma Seagate wyposażyła stacje Personal Cloud we wbudowany menedżer aplikacji, który umożliwia instalowanie dodatkowych funkcji. Interfejs przypominający sklep z aplikacjami oferuje dostęp do różnorodnych programów, takich jak WordPress, BitTorrent Sync i ElephantDrive. Dostępny jest również pakiet SDK (software development kit), który pozwoli webdeweloperom na tworzenie nowego autorskiego oprogramowania do stacji Personal Cloud.

Seagate Personal Cloud 2-Bay

Urządzenie Personal Cloud 2-Bay jest przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą dysponować więcej niż jedną kopią najważniejszych danych w przypadku mało prawdopodobnej awarii dysku. Stacja Personal Cloud 2-Bay —wyposażona w dwa dyski wewnętrzne —. jest domyślnie skonfigurowana tak, aby automatycznie kopiowała całą treść z jednego dysku na drugi, zapewniając podwójną ochronę. Użytkownicy, którym zależy na jak największej pojemności, mogą utworzyć pojedynczy wolumen danych z obu dysków.

Dostępne pojemności to 3,4 i 5 przy jednym dysku, oraz 4,6 i 8 TB przy dwóch. Najtańsze urządzenie jednodyskowe kosztuje 700 zł, a najdroższe dwudyskowe 2300 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)