Haker, który wykradł nagie zdjęcia gwiazd, spędzi 18 miesięcy w więzieniu

Strona głównaHaker, który wykradł nagie zdjęcia gwiazd, spędzi 18 miesięcy w więzieniu
28.10.2016 11:33
Haker, który wykradł nagie zdjęcia gwiazd, spędzi 18 miesięcy w więzieniu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com

Haker przejął konta takich celebrytek jak Jennifer Lawrence czy Rihanna. Nagie fotki aktorek czy piosenkarek w 2014 roku trafiły do sieci.

Wyciek prywatnych zdjęć był ogromny. W internecie znaleźć można było nagie fotografie aktorek, piosenkarek czy celebrytek. Do sieci trafiły między innymi zdjęcia Jennifer Lawrence, Rihanny czy Kirsten Dunst.

Dlaczego trafiły w niepowołane ręce? Nie ma tutaj mowy o włamaniu czy złamaniu zabezpieczeń. Cyberprzestępcy zastosowali wyjątkowo prymitywną, ale jak się okazało niezwykle skuteczną metodę - po prostu wysłali maile, które przypominały prawdziwe wiadomości od Apple'a czy Google’a, prowadzące do fałszywych stron. Spreparowane swyglądały jak te normalne, więc nieświadomy użytkownik wpisywał hasło i login, przekazując swoje prywatne dane. Cybeprzestępcy skorzystali z nich i dlatego mogli przejąć kolekcje celebrytek. W ten sposób Ryan Collins uzyskał dostęp do co najmniej 50 kont Apple iCloud i 72 kont gmailowych.

Za to oszustwo Ryan Collins został skazany na karę 18 miesięcy więzienia. W sprawę podobno zamieszany jest też Polak, jednak na razie w jego przypadku wyrok nie zapadł. Collins znacznie wcześniej przyznał się do stawianych mu zarzutów, a dzięki ugodzie spędzi w więzieniu 18 miesięcy, a nie 5 lat - właśnie tyle mu groziło.

Co ciekawe, Collins został skazany za wyłudzenie danych. Nie ma dowodu, że on odpowiedzialny był za wyciek zdjęć.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)