Haker, który wykradł nagie zdjęcia gwiazd, spędzi 18 miesięcy w więzieniu

Haker, który wykradł nagie zdjęcia gwiazd, spędzi 18 miesięcy w więzieniu

Haker, który wykradł nagie zdjęcia gwiazd, spędzi 18 miesięcy w więzieniu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com
Adam Bednarek
28.10.2016 11:33, aktualizacja: 28.10.2016 14:10

Haker przejął konta takich celebrytek jak Jennifer Lawrence czy Rihanna. Nagie fotki aktorek czy piosenkarek w 2014 roku trafiły do sieci.

Wyciek prywatnych zdjęć był ogromny. W internecie znaleźć można było nagie fotografie aktorek, piosenkarek czy celebrytek. Do sieci trafiły między innymi zdjęcia Jennifer Lawrence, Rihanny czy Kirsten Dunst.

Dlaczego trafiły w niepowołane ręce? Nie ma tutaj mowy o włamaniu czy złamaniu zabezpieczeń. Cyberprzestępcy zastosowali wyjątkowo prymitywną, ale jak się okazało niezwykle skuteczną metodę - po prostu wysłali maile, które przypominały prawdziwe wiadomości od Apple'a czy Google’a, prowadzące do fałszywych stron. Spreparowane swyglądały jak te normalne, więc nieświadomy użytkownik wpisywał hasło i login, przekazując swoje prywatne dane. Cybeprzestępcy skorzystali z nich i dlatego mogli przejąć kolekcje celebrytek. W ten sposób Ryan Collins uzyskał dostęp do co najmniej 50 kont Apple iCloud i 72 kont gmailowych.

Za to oszustwo Ryan Collins został skazany na karę 18 miesięcy więzienia. W sprawę podobno zamieszany jest też Polak, jednak na razie w jego przypadku wyrok nie zapadł. Collins znacznie wcześniej przyznał się do stawianych mu zarzutów, a dzięki ugodzie spędzi w więzieniu 18 miesięcy, a nie 5 lat - właśnie tyle mu groziło.

Co ciekawe, Collins został skazany za wyłudzenie danych. Nie ma dowodu, że on odpowiedzialny był za wyciek zdjęć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)