Po rozstaniu należy usunąć nagie zdjęcia swojego partnera

Po rozstaniu należy usunąć nagie zdjęcia swojego partnera28.12.2015 09:30
Po rozstaniu należy usunąć nagie zdjęcia swojego partnera
Źródło zdjęć: © flickr / Alejandro Cordon / CC BY 2.0

Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Niemczech utrzymał w tym tygodniu orzeczenie sądu niższej instancji w sprawie nagich zdjęć, który pewien fotograf zrobił swojej byłej partnerce.

W dzisiejszych czasach, w których technologia pozwala nam na błyskawiczne wykonanie zdjęcia i udostępnienie go w sieci, musimy szczególnie uważać na to kogo i w jakiej sytuacji uwieczniamy. Przekonał się o tym niemiecki fotograf.

Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Niemczech nakazał zawodowemu fotografowi usunięcie nagich zdjęć swojej byłej partnerki ze wszystkich możliwych nośników - z komputera, kart pamięci aparatu fotograficznego i kamery wideo oraz innych. Sędziowie swoją decyzję motywowali tym, że zgodę na przechowywanie nagich zdjęć można wycofać w dowolnym momencie, co tutaj stało się w momencie rozstania fotografa ze swoją dziewczyną. Co ciekawe, mężczyzna sprzeciwiał się wyrokowi sądu niższej instancji, tłumacząc że chce zachować fotografie ze względów sentymentalnych. Nic z tego jednak nie wyszło.

Mężczyzna musi zadowolić się w tej chwili opinią sędziów, która wskazuje na to, że wolno mu zachować zdjęcia i nagrania wideo, na których była partnerka jest ubrana.

_ SŁK-WP / chip / PAP _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: HTC One X9 już oficjalnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)