Co ci grozi, gdy masz nagie zdjęcia?

Co ci grozi, gdy masz nagie zdjęcia?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

14.01.2011 11:51, aktual.: 14.01.2011 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

George Bronk, 23-letni mieszkaniec Kalifornii przyznał się do zarzutów włamania na konta e-mail tysięcy osób oraz kradzieży prywatnych danych. Amerykanin został aresztowany pod koniec października 2010, teraz grozi mu kara do 6 lat więzienia

Przestępcy udało się włamać na 320. kont e-mail. Dokonał tego stosując bardzo prostą, acz skuteczną technikę. Bronk obserwował uważnie profile swoich ofiar na portalach społecznościowych w poszukiwaniu informacji osobistych. Następnie wykorzystał on fakt, że w przypadku, gdy zapomnimy hasła, serwisy z kontami pocztowymi pozwalają je odzyskać po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Przestępca musiał w swoim procederze odpowiedzieć na takie pytania jak: "Jaka jest maskotka twojego liceum?" albo "Jakie jest drugie imię twojego ojca?". Okazuje się, że takie dane można bez problemu znaleźć przeglądając Facebooka i jemu podobne serwisy.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Z 320. kont pocztowych, Amerykaninowi udało się wyciągnąć nagie zdjęcia 172 osób. Następnie, "żartowniś" opublikował pozyskane fotografie na profilach swoich ofiar w serwisie Facebook. W jednym przypadku, George Bronk zmusił poszkodowaną osobę do przysłania mu jeszcze odważniejszych zdjęć, grożąc opublikowaniem tych, które już posiadał. Prokurator postawił przestępcy zarzuty hakerstwa, rozpowszechniania pornografii dziecięcej i kradzieży tożsamości. Sprawcy grozi teraz do 6 lat więzienia.

Jednak najważniejszy w całej tej historii jest jeden wniosek, który często powtarzamy. Uważajcie co publikujecie w serwisach społecznościowych, ponieważ wiele pozornie nieistotnych informacji, może sprawić, że padniemy ofiarami podobnych przestępstw, jak to opisane powyżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)