Erotyczna aplikacja robi kompromitujące zdjęcia i żąda okupu!

Erotyczna aplikacja robi kompromitujące zdjęcia i żąda okupu!
Źródło zdjęć: © chip.pl

08.09.2015 15:05, aktual.: 08.09.2015 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż telefony z Androidem zawsze przestrzegają przed instalacją aplikacji z nieznanych źródeł, użytkownicy często machają na to ręką i ryzykują bezpieczeństwem nie tylko swojego urządzenia, ale przede wszystkim swoich danych. Przestrzegamy przed najnowszym zagrożeniem tego typu.

Zscaler - firma zajmująca się bezpieczeństwem internetowym - ostrzega przed pobieraniem aplikacji zwanej Adult Player. Nie jest ona dostępna bezpośrednio w Google Play, ale można pobrać ją ze strony producenta. W teorii pozwala ona na oglądanie filmów o charakterze pornograficznym, w praktyce jest to kolejny "ransomware". Tego typu oprogramowanie służy do wyłudzania pieniędzy od zarażonego.

Kiedy użytkownik ogląda filmy na smarfonie z użyciem wspomnianej aplikacji, ta zaczyna robić mu zdjęcia. Następnie pokazuje mu owe kompromitujące selfie i blokuje dostęp do całego smartfona, wyświetlając równocześnie komunikat o konieczności wpłaty 500 dolarów. Niestety nawet jeśli użytkownik zapłaci okup, telefon nie zostanie odblokowany. Jedyną opcją rozwiązującą problem jest uruchomienie telefonu w trybie awaryjnym, a następnie zablokowanie aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)