Google sprawdzi twoje połączenie internetowe

Google sprawdzi twoje połączenie internetowe
Źródło zdjęć: © google

29.01.2009 14:34, aktual.: 29.01.2009 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google udostępniła zestaw narzędzi, które pomogą sprawdzić stan naszego łącza internetowego. Umożliwiają one między innymi sprawdzenie, czy dostawca nie blokuje niektórych usług.

Firma Google uruchomiła portal Measurement Lab (M-Lab). Znajdziemy na nim zestaw narzędzi, które pozwolą nam sprawdzić parametry działania naszego łącza internetowego. Pozwalają one nie tylko mierzyć szybkość łącza, czy diagnozować problemy, ale także sprawdzają, czy dostawca Internetu nie blokuje usług jak P2P, czy też nie wyznacza priorytetów dla połączeń konkretnego rodzaju. Portal Measurement Lab aktualnie znajduje się w fazie beta i nie wszystkie z zapowiadanych narzędzi są dostępne.

Narzędzia do sprawdzania parametrów łącza internetowego są aplikacjami ogólnie dostępnymi, jednak inicjatywę firmy Google, która zbiera je wszystkie w jednym miejscu, należy ocenić jako ciekawą. W obecnym stanie narzędzia udostępnione przez Google, będą najbardziej przydatne dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Chętni do przetestowania swojego łącza znajdą odpowiednie narzędzia na stronie Measurement Lab - http://www.measurementlab.net/.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)