Opóźnienia w rozwoju Google TV

Opóźnienia w rozwoju Google TV

21.12.2010 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plan połączenia w jedno internetu i telewizji przedstawiony w maju przez Google'a wydawał się bardzo obiecujący. Jednak kiedy w listopadzie w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze odbiorniki zgodne z Google TV, stacje telewizyjne jedna po drugiej zaczęły odmawiać współpracy z koncernem i blokowały pobieranie materiałów wideo znajdujących się w ich mediatekach.

Umiarkowanie przychylne (albo negatywne) recenzje pierwszych urządzeń Google TV – dostarczonych na razie tylko przez firmy Logitech i Sony – skłoniły Google'a do zmiany oprogramowania dla telewizorów i przesunięcia na później premiery nowych urządzeń. Według "The New York Timesa" firma niedawno rozmawiała o tym z producentami telewizorów, którzy chcieli przedstawić kolejne modele podczas styczniowych targów Consumer Electronic Show –. byli wśród nich Toshiba, LG Electronics i Sharp. Samsung zamierza zaprezentować na targach CES dwa urządzenia z oprogramowaniem przygotowanym przez wyszukiwarkowego giganta – twierdzą autorzy artykułu.

Zdaniem analityków zmiana strategii Google'a jest dowodem słabości korporacyjnej koncernu. Mimo że firmie udało się osiągnąć sukces z Androidem, to jednak trzeba było opóźnić wydanie sytemu operacyjnego w wariancie dla tabletów oraz chmurowego systemu Chrome OS. Tym samym partnerzy projektów Google'a są ograniczeni w planowaniu własnych działań i uzależnieni od postępowania koncernu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)