Google inwestuje w technologie kompresji

Google inwestuje w technologie kompresji

05.08.2009 18:00, aktual.: 06.08.2009 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google poinformowało o osiągnięciu porozumienia, na mocy którego stanie się właścicielem zajmującej się technologiami kompresji firmy On2 Technologies.

On2 Technologies zajmuje się technologiami kompresji wykorzystywanymi między innymi w odtwarzaczu multimediów Adobe Flash Player i VoIP (Voice over Internet Protocol - technologia cyfrowa umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych). Na stronie firmy można przeczytać, że może się ona pochwalić ponad dwoma miliardami instalacji kodeków Video VPx. Wśród jej klientów znajdują się AOL, Skype, Nokia, XM Satellite Radio, Sun Microsystems i Sony.

"_ On2 zapewni Google wysokiej jakości technologie kompresji " - powiedział Sundar Pichai, wiceprezes ds. zarządzania produktem w Google. " Jesteśmy zobowiązani do innowacji w jakości wideo w Sieci i wierzymy, że zespół z On2 pomoże nam w osiągnięciu tego celu _" - dodaje Pichai.

Transakcja została wyceniona na około 106,5 miliona dolarów. Zostanie ona sfinalizowana prawdopodobnie w czwartym kwartale tego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)