Sony opatentował konkurenta Google Glass

Sony opatentował konkurenta Google Glass26.03.2013 11:30
Sony opatentował konkurenta Google Glass
Źródło zdjęć: © chip.pl

Okulary Google (projekt Glass) zrobiły na świecie bardzo dużo zamieszania.

Obecnie gdy mówi się o innowacyjności Google, wszyscy wspominają właśnie o okularach Glass. Wygląda na to, że na ten sam pomysł wpadli (zapewne równocześnie) także pracownicy firmy Sony. Świadczy o tym zgłoszony patent dotyczący nowego rodzaju okularów. Został on zgłoszony w połowie listopada 201. i przyznany kilka dni temu.

W przeciwieństwie do okularów Google, urządzenie Sony będzie wyposażone w dwa ekrany –. po jednym dla każdego oka. Warto pamiętać, że to nie pierwsza przymiarka producenta do stworzenia tego typu okularów. Pierwsze pogłoski o nowym projekcie pojawiły się już w połowie 2012 roku.

288766490344503443
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Niestety patent nie dostarcza żadnych informacji na temat funkcjonalności urządzenia. Wiadomo jedynie, że będą one wyświetlane przy pomocy interfejsu 2. oraz, że wyświetlacze będzie można wyregulować ustawiając odpowiednią ostrość.

Nie do końca wiadomo, czy nowy projekt jest bezpośrednim konkurentem Google Glass, czy też czymś w stylu HMZ-T2. czyli okularów 3D od Sony dostępnych w sprzedaży już od dłuższego czasu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Jak kompletnie usunąć swoje dane z Facebooka i Google"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)