Google przedłuża termin zgłaszania domów do "zamazania"

Google przedłuża termin zgłaszania domów do "zamazania"

Google przedłuża termin zgłaszania domów do "zamazania"
20.08.2010 10:39

Google poinformował w czwartek, że przedłuża z czterech do ośmiu tygodni okres, w którym obywatele Niemiec mogą sprzeciwić się pokazywaniu ich domów, czy mieszkań w ramach aplikacji "Street View". Formularze ze sprzeciwem można wypełniać od 16 sierpnia

Wydłużenia terminu domagała się m.in. niemiecka minister rolnictwa i ochrony konsumenta Ilse Aigner, argumentując, że wielu ludzi przebywa obecnie na wakacjach.

Obraz
© Samochód Google Street View (fot. )

"Street View" ruszy w Niemczech do końca roku i będzie początkowo obejmować 2. miast. Nowa usługa Google jest krytykowana w tym kraju, od kiedy na ulice wyjechały ekipy Google'a wyposażone w kamery. Do końca listopada zarejestrowane przez nie nagrania zostaną udostępniane w internecie i będą oferować widok konkretnych dzielnic, ulic, poszczególnych domów.

Osoby, które chcą, by widoczne były tylko zarysy ich domu lub mieszkania mogą wypełnić na stronie internetowej usługi formularz zatytułowany "Zamaż swój dom w Street View". Po wypełnieniu wniosku pod podany adres pocztą zostaje wysłany kod weryfikujący, a po weryfikacji dom lub mieszkanie zostaje zniekształcone za pomocą techniki zwanej "blurring".

Oczywiście także po przedłużonym teraz do 1. października okresie wypełniania takich formularzy można będzie zgłosić sprzeciw, kiedy już "Street View" ruszy.

Niemcy będą 24. krajem, w którym Google uruchomi aplikację "Street View". Usługa została po raz pierwszy wprowadzona w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Po wielu protestach zaczęto zasłaniać twarze ludzi widocznych na tych nagraniach, a także numery rejestracyjne samochodów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)