Test wytrzymałości Google Nexus 4

Test wytrzymałości Google Nexus 4

Test wytrzymałości Google Nexus 4
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
20.11.2012 09:38, aktualizacja: 20.11.2012 16:30

Aktualny smartfon Google (a raczej LG) jest wykonany ze szkła. Przedni panel zajmuje prawie całą powierzchnię telefonu, z wyjątkiem miejsca na cienką ramkę.

Przód telefonu został zabezpieczony szkłem Gorilla Glass 2. więc w teorii nie powinien być zbyt podatny na uszkodzenia. Jednak Nexus 4 jest szklany nie tylko z przodu, ale i z tyłu. Z tym, że tylna warstwa nie jest już tak odporna jak przednia. Wspomniało o tym już wiele osób, które uszkodziły swój telefon, a konkretnie jego tylny panel. Często nawet nie do końca wiedząc kiedy.

Nexus 4 został dwukrotnie upuszczony na ziemię. Za pierwszym razem nic poważnego się nie stało. Urządzenie pracowało poprawnie, a przód jak i tył były nietknięte. Drugie upuszczenie telefonu na twardą kostkę było bardziej bolesne. Przód wprawdzie pozostał cały, ale tylna warstwa mocno odczuła upadek.

Wydaje się, że Google wie o tym problemie, bo wraz z Nexusem 4 zadebiutowała obudowa (bumper), która kosztuje 2. Euro (nieco ponad 80 zł) i waży dodatkowe 20 g. Zabezpiecza boki telefonu, co powinno w jakimś stopniu zminimalizować ryzyko uszkodzenia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Google Nexus 4 rozkręcony na części, a w środku..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)