Test wytrzymałości Google Nexus 4

Test wytrzymałości Google Nexus 4
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

20.11.2012 09:38, aktual.: 20.11.2012 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualny smartfon Google (a raczej LG) jest wykonany ze szkła. Przedni panel zajmuje prawie całą powierzchnię telefonu, z wyjątkiem miejsca na cienką ramkę.

Przód telefonu został zabezpieczony szkłem Gorilla Glass 2. więc w teorii nie powinien być zbyt podatny na uszkodzenia. Jednak Nexus 4 jest szklany nie tylko z przodu, ale i z tyłu. Z tym, że tylna warstwa nie jest już tak odporna jak przednia. Wspomniało o tym już wiele osób, które uszkodziły swój telefon, a konkretnie jego tylny panel. Często nawet nie do końca wiedząc kiedy.

Nexus 4 został dwukrotnie upuszczony na ziemię. Za pierwszym razem nic poważnego się nie stało. Urządzenie pracowało poprawnie, a przód jak i tył były nietknięte. Drugie upuszczenie telefonu na twardą kostkę było bardziej bolesne. Przód wprawdzie pozostał cały, ale tylna warstwa mocno odczuła upadek.

Wydaje się, że Google wie o tym problemie, bo wraz z Nexusem 4 zadebiutowała obudowa (bumper), która kosztuje 2. Euro (nieco ponad 80 zł) i waży dodatkowe 20 g. Zabezpiecza boki telefonu, co powinno w jakimś stopniu zminimalizować ryzyko uszkodzenia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Google Nexus 4 rozkręcony na części, a w środku..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)