Google: nie będziemy produkować telefonów

23.03.2007 16:30, aktual.: 23.04.2007 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Richard Kimber z koncernu Google zdecydowanie zdementował pojawiające się od kilku tygodni plotki, jakoby firma ta planowała wprowadzenie na rynek telefonu. W oświadczeniu przesłanym do australijskiej prasy Kimber stwierdził, iż firma nie pracuje nad takim projektem i nie zamierza tego robić w najbliższej przyszłości.

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, iż część informacji o planach wprowadzenia na rynek telefonu marki Google podana została przez... przedstawicieli tej firmy ( o zamiarze wprowadzenia tzw. Gphone'u na rynki krajów rozwijających się mówili m.in. przedstawiciele hiszpańskiego oddziału Google ).

Spekulacje te zdecydowanie przeciął Richard Kimber, odpowiedzialny za działania Google w południowo-wschodniej Azji. W przesłanym do redakcji gazety The Sunday Morning Herald oświadczeniu napisał on, iż nieprawdą jest, jakoby firma planowała wprowadzenie na rynek własnego telefonu. Kimber powołał się przy okazji na sentencję Vintona Cerfa ( współtwórcy Internetu, obecnie głównego specjalisty ds. Internetu w Google ), który stwierdził swego czasu, iż "Google jest firmą software'ową, a nie hardware'ową".

Oświadczenie to zaskoczyło analityków, ale też sprowokowało ich do spekulowania na temat "telefonicznych" planów Google. Zdaniem niektórych obserwatorów rynku, Google może planować współpracę z firmą Apple - miałaby ona polegać na przygotowaniu przez operatora wyszukiwarki zestawu wyspecjalizowanych aplikacji przeznaczonych dla urządzenia iPhone. Przedstawiciele Google wstrzymali się na razie od komentarza.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)