Google i Apple na celowniku Steve'a Ballmera

Google i Apple na celowniku Steve'a Ballmera

Google i Apple na celowniku Steve'a Ballmera
Źródło zdjęć: © Microsoft
25.02.2009 15:25, aktualizacja: 25.02.2009 16:38

Zdaniem Steve'a Ballmera Microsoft znajduje się obecnie pod silną presją konkurencji, którą stanowią głównie firmy Apple i Google.

Jak donosi agencja informacyjna Bloomberg, podczas nowojorskiego spotkania z analitykami prezes Microsoftu powiedział, że lansowana przez Google'a komórkowa platforma Android staje się powoli rywalem dla systemu Windows także w segmencie komputerów przenośnych. Z kolei maszyny i system operacyjny Apple'a regularnie zyskują na popularności, zwłaszcza w sektorze notebooków. Zdecydowanym liderem rynku OS-ów wciąż pozostaje Windows, choć rywale stopniowo skracają dzielący ich dystans. Microsoft ma nadzieję, że trend ten uda się odwrócić głównie dzięki Windows 7 –. nowej generacji własnego systemu operacyjnego, który ma trafić do sprzedaży pod koniec tego, a najpóźniej na początku przyszłego roku.

Jak donosi agencja DPA, w dziedzinie wyszukiwania internetowego Ballmer nie zamierza odpuszczać firmie Google, która jest zdecydowanemu liderem tej branży. Szef Microsoftu oświadczył, że nadal poszukiwane są możliwości połączenia własnych zasobów z infrastrukturą Yahoo!. Przejęcie koncernu internetowego nie wchodzi jednak w rachubę. Ballmer zamierza rozmawiać w tej sprawie z nową szefową Yahoo! –. Carol Bartz. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wielomiliardowe oferty Microsoftu dotyczące przejęcia całości Yahoo! lub przynajmniej działu wyszukiwarkowego zostały kilkakrotnie odrzucone. Bartz jest właśnie w trakcie sprawdzania dalszych możliwości strategicznych swojej firmy.

Z powodu kryzysu Ballmer spodziewa się w najbliższych miesiącach ogólnie ciężkiej sytuacji na rynku. Na razie koncern nie planuje jednak dalszych cieć kosztów. Po raz pierwszy w swojej historii Microsoft został zmuszony do redukcji około pięciu tysięcy etatów na całym świecie, czyli 5 procent wszystkich stanowisk.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)