Gogle HoloLens trafią do developerów na początku przyszłego roku

Gogle HoloLens trafią do developerów na początku przyszłego roku08.10.2015 09:38
Gogle HoloLens trafią do developerów na początku przyszłego roku
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Wczorajsza konferencja Microsoftu przyniosła wiele informacji na temat nowych tabletów i smartphone’ów z Redmond, nie mogło też na niej zabraknąć gogli HoloLens. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, ile będą kosztować i kiedy trafią do deweloperów.

Na początku należy zaznaczyć, że gogle HoloLens cały czas są prototypem, a prace nad nimi jeszcze trwają, dlatego ich obecna specyfikacja może różnić się znacząco od tego, co trafi do deweloperów i później do klientów indywidualnych. I mamy nadzieję, bo jedną z najważniejszych informacji podanych przez Microsoft jest przewidywana cena wersji deweloperskiej - 3 tysiące dolarów. Zapisy dla chętnych zostaną uruchomione w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Pełna specyfikacja wersji deweloperskiej urządzenia nie została ujawniona, zdradzono jedynie, że HoloLens będzie oparte na procesorze z rodziny x86 wspartym 2 GB pamięci RAM. Gogle wyposażone będą w WiFi 802.11ac, a obraz odświeżany będzie z częstotliwością przynajmniej 60 klatek na sekundę.

Podczas konferencji Microsoft promował koncepcję mixed reality gaming, czyli łączenia świata rzeczywistego z generowanym komputerowo obrazem nakładanym na niego. Jako przykład pokazano Project Xray - grę w której mechaniczni najeźdźcy z kosmosu starają się opanować pomieszczenie, w którym znajduje się gracz. Ten zaś ma do dyspozycji wirtualną broń wymodelowaną przez HoloLens w jego dłoni. Gra dostosowuje się do konkretnego pomieszczenia, a według zapewnień Microsoftu, wirtualni przeciwnicy będą mogli korzystać z informacji dotyczących jego rozkładu.

Brzmi to bardzo intrygująco, ale wciąż pozostaje kwestia ceny. 3 tysiące dolarów to kwota, którą chętnie zainwestują deweloperzy, ale dla zwykłych użytkowników to zdecydowanie za dużo. Miejmy nadzieję, że do czasu premiery konsumenckiej wersji HoloLens, Microsoftowi uda się znacząco zbić ich cenę.

Zobacz także: Jak działają Microsoft HoloLens?

Polecamy na stronach Giznet.pl: "Bezpieczna przystań" już nie dla Facebooka?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)