Google+, czyli rewolucja w sieciach społecznościowych

Google+, czyli rewolucja w sieciach społecznościowych
Źródło zdjęć: © Google

29.06.2011 10:55, aktual.: 29.06.2011 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google ogłosiło nowy projekt społecznościowy, tym razem traktując sprawę bardzo serio. Powstawał ponoć ponad rok i rewolucjonizuje sposób interakcji z kontaktami i dzielenia się informacją.

Podstawowym mechanizmem są Kręgi. To bardzo fajnie pomyślany interfejs typu przeciągnij-i-upuść do przydzielania kontaktów do określanych grup. Z kolei w Miejscach spotkań można się komunikować ze znajomymi za pomocą czatu, rozmów głowowych lub wideorozmów. Można też dołączać do innych grup w Miejscach spotkań, jeżeli takowe wyrażą zgodę. Dostępna jest też bardziej rozbudowana wersja Miejsc Spotkań, w których można uczestniczyć w wielu sesjach czatu.

Obraz
© (fot. Google)

Autoprzesyłanie ma z kolei być udogodnieniem dla użytkowników Androida. Dzięki niemu każde zdjęcie, które wykonasz takowym urządzeniem jest wysyłane do Google+ i udostępniane wybranym przez ciebie osobom.

Ostatnią nowinką są Sparki. To nic innego, jak nowszy, lepszy Czytnik Google, który sam wyszukuje dla ciebie informacje na podstawie podanych przez ciebie zainteresowań.

Czym więc właściwie jest Google+? To nowe iGoogle? To nowe wcielenie Buzza? Co z Orkutem? Jak będzie wyglądać współpraca innych usług Google z Google+? Wszystkiego mamy dowiedzieć się niebawem. Póki co, Google rozdaje zaproszenia wybranym przez siebie chętnym.

No i najważniejsze pytanie: czy Facebook i Twitter mają się czego bać?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Najlepszy odtwarzacz multimedialny dla Ciebie to..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)