Oscary 2009: prawie wszystkie nominowane filmy są w sieciach p2p

Oscary 2009: prawie wszystkie nominowane filmy są w sieciach p2p

23.01.2009 22:02, aktual.: 27.01.2009 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj poznaliśmy wszystkie nominacje do tegorocznych Oscarów, w sumie aż 26 tytułów uznanych przez Amerykańską Akademię Filmową za najciekawsze, najbardziej poruszające i najważniejsze dla rozwoju kina w 2009 roku. Chwilę po tym w sieci pojawiła się inna, równie interesująca informacja - okazuje się, że aż 23 z 26 nominowanych do nagrody filmów można od dawna bez problemu pobrać z sieci w jakości DVD. Co gorsza, wiele z krążących w p2p to kopie filmów pochodzące z wersji promocyjnych i recenzenckich samych głosujących...

Poznaliśmy wszystkie nominacje do tegorocznych Oscarów, w sumie aż 26 tytułów uznanych przez Amerykańską Akademię Filmową za najciekawsze, najbardziej poruszające i najważniejsze dla rozwoju kina w 2009 roku. Chwilę po tym w sieci pojawiła się inna, równie interesująca informacja - okazuje się, że aż 23 z 26 nominowanych do nagrody filmów można od dawna bez problemu pobrać z sieci w jakości DVD. Co gorsza, wiele z krążących w p2p to kopie filmów pochodzące z wersji promocyjnych i recenzenckich samych głosujących.

Serwis Waxy.org (blog, którego autorem jest programista Andy Baio) opublikował znakomite zestawienie, w którym bardzo szczegółowo opisuje związek pomiędzy nominowanymi do Oskarów hitami kinowymi, a nowoczesnymi formami dystrybucji. W rezultacie otrzymaliśmy zestawienie, w którym można sprawdzić np. na jak długo przed oficjalną premierą dany tytuł można było pobrać na dysk komputera z sieci (różne jakości filmów zostały pogrupowane w oddzielne kategorie).

W tym roku nominacje do Oskarów uzyskało 26 filmów (w nawiasach podajemy nazwy polskie): Australia (Australia), Bolt (Piorun), Changeling (Oszukana), Defiance (Opór), Doubt (Wątpliwość), Frost/Nixon (Frost/Nixon), Frozen River (Frozen River), Happy-Go-Lucky (HAPPY-GO-LUCKY, czyli CO NAS USZCZĘŚLIWIA), In Bruges (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj), Hellboy II: The Golden Army (Hellboy: Złota Armia), Iron Man (Iron Man), Kung Fu Panda (Kung Fu Panda), Milk (Obywatel Milk), Rachel Getting Married (Rachel Getting Married), Revolutionary Road Droga do szczęścia), Slumdog Millionaire (Slumdog. Milioner z ulicy), The Curious Case of Benjamin Button (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), The Dark Knight (Mroczny rycerz), The Duchess (Księżna), The Reader (Zaklinacz słów), The Visitor (Spotkanie), The Wrestler (Zapaśnik), Tropic Thunder (Jaja w tropikach), Vicky Cristina Barcelona (Vicky Cristina Barcelona), Wall-E (Wall-E) oraz Wanted (Wanted - Ścigani).

Okazuje się, że aż 25 ze wszystkich tytułów było dostępnych w sieci na długo przed wczorajszym pokazem (przed "spiraceniem" uchowało się jedynie "Rachel Getting Married"). Co więcej, 23 z dostępnych na torrentach filmów mogło pochwalić formatem "DVD Screener" aż 20 z filmów z czego prawdopodobnie 17 wyciekło z powodu zaniedbania samych głosujących członków MPAA) lub DVD.

Na koniec dodajemy zrzut ekranu z części statystyk - warto zobaczyć!

Obraz
© (fot. IDG)

Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją statystyk w serwisie Waxy.org - http://waxy.org/2008/02/pirating_the_20_2/.
Link bezpośredni do arkusza Google w tym miejscu: Oscar Piracy 2009 Google Spreadsheets - http://spreadsheets.google.com/pub?key=pvnrsh7eqwd7a7nghofzrag ( aktualizowane co 5 minut aż do 22 lutego, czyli gali rozdania Oskarów! )

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)