Toyota chce kontrolować tapety na pulpitach

Toyota chce kontrolować tapety na pulpitach

Toyota chce kontrolować tapety na pulpitach
19.11.2008 14:09, aktualizacja: 19.11.2008 16:10

Toyota może zasłynąć jako pierwsza firma, która zamierza cenzurować tapety na ekranach naszych komputerów. Nie podoba się jej, że nie ma kontroli nad wszystkimi obrazami przedstawiającymi jej produkty czytamy w "Dzienniku Internautów"

*Toyota może zasłynąć jako pierwsza firma, która zamierza cenzurować tapety na ekranach naszych komputerów. Nie podoba się jej, że nie ma kontroli nad wszystkimi obrazami przedstawiającymi jej produkty czytamy w "Dzienniku Internautów". *

Toyota zgłosiła się do właściciela serwisu Desktopnexu i żądała od niego natychmiastowego usunięcia wszystkich tapet, na których widoczne są samochody marki Toyota, Lexus i Scion. Co ciekawe Toyota chce usunięcia wszystkich tapet, także tych do których nie posiada praw autorskich. Toyota, pytana przez właściciela serwisu, do których tapet posiada rzekomo prawa autorskie odmówiła odpowiedzi. Co więcej kazała sobie za to taką informację zapłacić.

Obraz
© (fot. Zdjęcie samochodu ze strony Toyota.pl)

Należy się spodziewać, iż tapety przedstawiające samochody koncertu Toyota znikną z serwisu, gdyż mały serwis nie ma szans z finansowych gigantem przy ew. starciu sądowym. Zachowanie Toyoty jest bardzo dziwne, gdyż jest to dla firmy darmowa reklama przypomina „Dziennik Internautów”.

Jeśli jesteś właścicielem Toyoty to lepiej nie umieszczaj jej zdjęcia na ekranie własnego monitora. Producent może mieć o to pretensje.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)