Facebook wprowadzi kolejne zmiany. Wciąż nie zobaczysz wszystkich postów

Facebook wprowadzi kolejne zmiany. Wciąż nie zobaczysz wszystkich postów

Facebook wprowadzi kolejne zmiany. Wciąż nie zobaczysz wszystkich postów
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.02.2016 10:57, aktualizacja: 02.02.2016 11:48

Od dawna wiadomo, że to Facebook wie lepiej, co chcemy czytać, co oglądać i z kim mieć kontakt. Ingerencja w nasze preferencje jest dość duża – serwis podsuwa nam pod nos te posty, które zdaniem portalu są dla nas potencjalnie atrakcyjne. Przez to nie mamy dostępu do wszystkiego, co udostępniają nasi znajomi. A to dopiero początek, bo Facebook zapowiada kolejne zmiany w swoim algorytmie.

Facebook, na podstawie naszej aktywności, interakcji, czasu spędzanego na przeczytanie danego posta, sam decyduje o tym, czy kolejne publikowane przez naszych znajomych newsy będą dla nas interesujące. Z jednej strony nasza _ tablica _ jest mniej zaśmiecona i rzekomo widzimy tylko to, co mogłoby nas interesować, ale z drugiej –. jesteśmy pozbawieni pozostałych informacji, które jednak mogłyby okazać się dla nas ciekawe.

Pewnym wyjściem jest skorzystanie z opcji _ Aktualności > Najnowsze _, ale i tu nie mamy dostępu do pełnej zawartości _ feedu _. Z tym musimy się pogodzić. Nowości, które teraz zapowiada Facebook, bazują na dotychczasowych interakcjach użytkowników i ankiecie, jaka została przeprowadzona na dziesiątkach facebookowiczów. Analizując zebrane dane zdecydowano się na wprowadzenie kolejnych zmian. Od teraz jeszcze bardziej _ potencjalnie atrakcyjne _ posty będą wyświetlane na samym początku listy postów. Mimo zapewnień, że zmiany nie będą zauważalne, ale problem pojawia się w słowie _ interakcja _. Otóż, algorytm będzie brał pod uwagę to, co chętniej komentujemy, lajkujemy czy udostępniamy. Nie jest tajemnicą, że użytkownicy Facebooka dzielą się na różne grupy, które charakteryzują się zupełnie innym sposobem korzystania z serwisu. Są _ lajkożebraki _, którzy robią wszystko by być zauważonym, bombardują postami i liczą na dziesiątki polubieni i komentarzy, są osoby, które z FB korzystają sporadycznie i ich
interakcja często jest równa zeru, a także osoby, które regularnie przeczesują posty na Facebooku, ale nie wchodzą w żadne (lub niemal żadne) interakcje. Jak sobie z tym poradzi nowy algorytm?

Facebook przyznaje, że wraz ze zmianami można będzie zauważyć wzrosty lub spadki zasięgów postów w niektórych przypadkach. Jesteśmy ciekawi co sądzicie o sukcesywnie wprowadzanych kolejnych nowościach od Zuckerberga. Rzeczywiście ułatwiają, uatrakcyjniają korzystanie z serwisu czy raczej utrudniają? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.

_ SŁK-WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)