Facebook wprowadzi opcje ułatwiające rozstanie

Facebook wprowadzi opcje ułatwiające rozstanie
Źródło zdjęć: © chip.pl

23.11.2015 06:48, aktual.: 23.11.2015 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przypadku rozstania z partnerem, często nie chcemy usuwać go z kręgu naszych znajomych na Facebooku, ale niekoniecznie chcemy też by oglądał na bieżąco nasze wszystkie posty. Pozostaje także masa wirtualnych wspomnień - wspólnych zdjęć, otagowanych postów itp., które nie ułatwiają przejścia przez ten trudny okres.

Kelly Winters, Product Manager Facebooka, postanowiła wprowadzić opcje, dzięki którym powyższe problemy zostaną rozwiązane w taki sposób, by zarówno druga strona jak i grupa naszych znajomych nie miała o nowych zmianach pojęcia, przez co unikniemy kolejnych nieprzyjemnych sytuacji.

Przede wszystkim, będziemy mogli ograniczyć ilość zdjęć, filmów czy postów, które na naszej tablicy mógłby zobaczyć były partner. Dodatkowo, będziemy mogli zaznaczyć, kto z kręgu znajomych ma dostęp do zawartości naszej tablicy (lub pojedynczego postu) sprzed okresu rozstania. Jednym kliknięciem odtagujemy się też ze wszystkich wspólnych, udostępnionych materiałów.

Testy nowej funkcjonalności ruszyły wczoraj w USA. Być może, na podstawie zebranych przez użytkowników doświadczeń, Facebook postanowi je jeszcze ulepszyć, zanim dotrą do naszego regionu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ipad Pro jest wadliwy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)