Europejski konkurs na "Pozytywne treści online dla dzieci"

Europejski konkurs na "Pozytywne treści online dla dzieci"

Europejski konkurs na "Pozytywne treści online dla dzieci"
Źródło zdjęć: © jupiterimages
15.11.2010 13:57

Do końca lutego 2011 r. twórcy stron internetowych mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu na najlepsze serwisy dla dzieci w wieku 6-12 lat, które edukują, rozwijają wyobraźnię i umiejętności oraz zachęcają do aktywnego udziału w życiu społecznym

Konkurs pt. "Pozytywne treści online dla dzieci" organizuje Komisja Europejska. Bierze w nim udział 1. państw. W Polsce za jego przeprowadzenie odpowiadają Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

"Konkurs ma dwie kategorie. Zapraszamy do niego osoby dorosłe - komercyjnych twórców serwisów internetowych, instytucje rządowe i pozarządowe, osoby prywatne oraz dzieci i młodzież w wieku 12-1. lat, indywidualnie lub grupowo. Forma zgłaszanych stron i serwisów jest dowolna - mogą to być zarówno serwisy internetowe, jak i gry, animacje lub materiały multimedialne. Ważne jest, że gdy będą poddawane ocenie, muszą być już dostępne w sieci, nie mogą być tylko w fazie projektu. Takie strony powinny być ciekawe, zabawne, atrakcyjne dla dzieci na tyle, by chciały na nie zaglądać, aby nie przegrywały ze stronami, które przekazują mniej istotne treści" - powiedziała PAP koordynator Polskiego Centrum Programu Safer Internet Anna Rywczyńska z NASK.

Strony zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury, w którego skład wejdą zarówno profesjonalni twórcy portali, gier internetowych, jak i osoby zajmujące się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci, tj. przedstawiciele Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Będą oni brać pod uwagę atrakcyjność, wiarygodność i bezpieczeństwo serwisów.

"Dzieci rozpoczynają swoją przygodę z internetem w coraz młodszym wieku, dlatego też musimy dołożyć wszelkich starań, aby surfując w sieci czuły się pewnie i z łatwością trafiały na bezpieczne, edukacyjne i dostosowane do ich wieku treści. Musimy promować to, co internet ma najlepszego do zaoferowania pokoleniu cyfrowych obywateli" - powiedziała komisarz UE ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes. Wyraziła też swoje zadowolenie z faktu, że Polskie Centrum Programu Safer Internet włączyło się w tę europejską inicjatywę. "Jestem pewna, że przyczyni się to do powstawania wysokiej jakości treści internetowych i uczyni wirtualny świat jeszcze bardziej atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców" - zaznaczyła.

Laureatów pierwszego etapu konkursu, którzy zostaną wyłonieni w poszczególnych krajach, poznamy w marcu 201. r. Wezmą oni udział w europejskim finale.

Zgłoszenia można nadsyłać do 28 lutego 2011 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie konkursu (www.saferinternet.pl/konkurs)
.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)