Dzieci na Facebooku pod lupą

Dzieci na Facebooku pod lupą

Dzieci na Facebooku pod lupą
Źródło zdjęć: © Producenta
11.05.2011 15:13, aktualizacja: 12.05.2011 08:19

Firma Check Point zaprezentowała swój najświeższy produkt z kategorii bezpieczeństwa sieci, ZoneAlarm SocialGuard - oprogramowanie zaprojektowane z myślą o rodzicach, który chcą zapewnić swoim dzieciom

Firma Check Point zaprezentowała swój najświeższy produkt z kategorii bezpieczeństwa sieci, ZoneAlarm SocialGuard - oprogramowanie zaprojektowane z myślą o rodzicach, który chcą zapewnić swoim dzieciom ochronę przed zagrożeniami wynikającym z korzystania z Facebooka.

Producent zapewnia, że oprogramowanie ZoneAlarm SocialGuard ochroni dzieci korzystające z Facebooka przed cyberprzemocą, internetowym przestępcom, kradzieżom konta i złośliwym linkom. Ponadto daje rodzicom możliwość monitorowania kont swoich dzieci pod kątem nielegalnych treści w aktualizacjach statusów, wiadomościach, postach na ścianie oraz zaproszeniach do grona znajomych - wszystko to dzięki przesyłaniu alarmów w czasie rzeczywistym w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności.

Obraz
© (fot. Producenta)

ZoneAlarma SocialGuard pozwala rodzicom monitorować wszystkie aktywności dziecka na jego Facebookowym koncie. Dzięki skanowaniu profili, komunikacji i zaproszeń do znajomości monitorowanego konta oraz stosowaniu algorytmu identyfikacji zagrożeń, SocialGuard przesyła rodzicom w czasie rzeczywistym powiadomienia za pośrednictwem poczty email lub interfejsu aplikacji, przy każdym wystąpieniu podejrzanej aktywności. SocialGuard działa w tle i informuje rodziców jedynie w przypadku wystąpienia zagrożenia, które identyfikuje na podstawie ustawieniach bezpieczeństwa, słów-kluczy lub predefiniowanych kategorii. Należy zaznaczyć, że dorośli nie mogą przeglądać ani pisać komentarzy na jego ścianie czy włączać się do konwersacji.

SocialGuard monitoruje konto dziecka na Facebooku pod względem:

Cyberprzemocy - identyfikuje nieodpowiednie lub niebezpieczne treści wysyłane do Facebookowego konta przez prywatne wiadomości, aktualizacje statusów i posty na ścianach. Alarmuje rodziców o możliwości narażenia dziecka na nielegalne treści, takie jak przemoc, seks, narkotyki czy samobójstwo.

Oszustw co do wieku - wykrywa podawanie nieprawdziwych informacji co do wieku, dzięki czemu dziecko nie zaprzyjaźni się z dorosłym spoza sieci ich znajomości podających się za dziecko lub nastolatka.

Zaproszeń do grona znajomych - oblicza poziom odzwierciedlający, jak daleka jest znajomość i wykrywa nieznajomych spoza kręgu użytkownika (zanim zaproszenie do grona znajomych zostanie zaakceptowane).

Kradzieży konta - monitoruje wszelkie oznaki tego, że Facebookowe konto dziecka zostało skradzione - między innymi oznaczając nieautoryzowane zmiany statusów, podejrzane zmiany w profilu oraz niebezpieczną zawartość na koncie użytkownika.

Bezpieczeństwa odnośników - oznacza niebezpieczne lub agresywne odnośniki przesyłane wewnątrz prywatnych wiadomości, aktualizacjach statusów oraz postach na ścianie w celu ochrony przed atakami złośliwego oprogramowania i dostępem do nieodpowiednich treści.

ZoneAlarm SocialGuard firmy Check Point jest już dostępny i można go kupić za pośrednictwem strony internetowej ZoneAlarm, a jego cena przy wprowadzaniu na rynek wynosi 1,99 dolara miesięcznie lub 19,99 dolarów rocznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)