Zablokuj niechcianych znajomych na Naszej-Klasie

Zablokuj niechcianych znajomych na Naszej-Klasie

Zablokuj niechcianych znajomych na Naszej-Klasie
Źródło zdjęć: © nasza-klasa
25.11.2009 14:03, aktualizacja: 25.11.2009 14:13

W październiku 2009 nasza-klasa.pl wprowadziła Filtr Rodzinny. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona Użytkowników przed niecenzuralnymi treściami. Zgodnie z zapowiedziami, NK rozwija swoje narzędzie.

Nowość w Filtrze Rodzinnym to rozwinięcie opcji "zablokuj". Gdy jakiś Użytkownik nam przeszkadza, możemy dopisać go do "czarnej listy". Po takim zabiegu, nie może on już wpisywać treści na naszym profilu. Teraz uciążliwy Użytkownik może zostać automatycznie dodany do czarnej listy, jeśli na naszym profilu posłuży się niecenzuralnym słownictwem. Do tej pory Filtr Rodzinny działał na zasadzie wykrywania internautów używających na NK słów zabronionych i przestrzeganiu ich.

Obraz

W przypadku zignorowania monitu, Filtr czasowo blokował możliwość dodawania wpisów w ogólnodostępnych miejscach w portalu. "Bezpieczeństwo i komfort Użytkowników są dla nas szczególnie istotne. Nasze działania przebiegają dwutorowo. Z jednej strony dbamy o ich bezpieczeństwo w portalu (propozycje logowanie przez ssl czy właśnie Filtr Rodzinny), z drugiej - staramy się przybliżać Użytkownikom problemy, z jakimi mogą się zetknąć w sieci oraz wskazujemy sposoby ochrony przed nimi. Jesteśmy największym serwisem społecznościowym w Polsce i uważamy, że jest to po prostu nasz obowiązek" - mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy. W najbliższym czasie pojawiają się w serwisie kolejne materiały i mechanizmy związane z polityką bezpiecznego korzystania z internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)