EMI: sukces muzyki bez DRM

EMI: sukces muzyki bez DRM

21.06.2007 14:30

Przedstawiciele koncernu fonograficznego EMI poinformowali, że firma odnotowała znaczny wzrost sprzedaży muzyki w Internecie po tym, jak zdecydowano się na wprowadzenie do dystrybucji muzyki niezabezpieczonej system DRM. Przypomnijmy, że pliki takie kupić można m.in. w serwisie iTunes Music Store koncernu Apple.

_ "Wstępne wyniki sprzedaży niezabezpieczonej muzyki są doskonałe i dobrze rokują na przyszłość" _ - oświadczyła Lauren Berkowitz, wiceprezes działu cyfrowej muzyki w EMI. Berkowitz poinformowała, że od momentu rozpoczęcia dystrybucji plików bez DRM wśród klientów iTunes wyraźnie wzrosło zainteresowanie nagraniami artystów współpracujących z EMI. Jako przykład przedstawicielka koncernu podała legendarny album "Dark side of the Moon" formacji Pink Floyd, którego sprzedaż po zdjęciu zabezpieczeń wzrosła o 350%.

Wytwórnia EMI rozpoczęła sprzedaż muzyki bez DRM w ubiegłym miesiącu. Początkowo nagrania takie dostępne były tylko w serwisie muzycznym iTunes Music Store Apple'a - teraz dołączył do niego serwis 7Digital. Lauren Berkowitz poinformowała, że obecnie trwają rozmowy z firmami Amazon oraz PassAlong Networks, należy się więc spodziewać, że już wkrótce muzyka bez DRM znajdzie się również w ich ofercie.

Warto wspomnieć, że sukces EMI zachęcił do zdjęcia zabezpieczeń z piosenek dystrybuowanych w Internecie również inne koncerny muzyczne - z nieoficjalnych informacji wynika, że podjęcie takiej decyzji rozważają Universal, Warner oraz Sony/BMG.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)