RIAA: przyszłość należy do DRM

RIAA: przyszłość należy do DRM
Źródło zdjęć: © RIAA

09.05.2008 12:00, aktual.: 09.05.2008 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo, że w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się serwisy udostępniające muzykę w postaci niezabezpieczonych w żaden sposób plików MP3, to w przyszłości ponownie popularyzować się będą systemy DRM ( Digital Rights Management ) - twierdzą przedstawiciele organizacji RIAA.

_ "Spodziewamy się, że wkrótce coraz popularniejsze będą stawać się serwisy oferujące muzykę na zasadach subskrypcji - a taka forma wymaga zastosowania jakichś mechanizmów ochrony multimediów przed nieautoryzowanym kopiowaniem" _ - oświadczył w czasie konferencji w Los Angeles David Hughes, przedstawiciel RIAA. _ "Błędem jest zakładanie, że DRM umarł" _ - dodał Hughes.

Przedstawiciel Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Nagraniowego stwierdził także, że systemy DRM cały czas ewoluują i technologie zabezpieczania multimediów będą w przyszłości zdecydowanie mniej uciążliwe dla użytkowników niż te stosowane obecnie.

Warto przypomnieć, że obecnie gwałtownie popularyzują się serwisy, oferujące użytkownikom muzykę w postaci niezabezpieczonych w żaden sposób plików MP3 ( są one zwykle nieco droższe niż pliki z DRM ). Ten trend skłonił niektórych obserwatorów rynku do ogłoszenia "śmierci DRM" - ich zdaniem systemy te skazane są na zniknięcie z rynku, ponieważ okazały się nieefektywne i uciążliwe dla legalnych użytkowników.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)