Sony BMG też bez DRM?

Sony BMG też bez DRM?

Sony BMG też bez DRM?
Źródło zdjęć: © SonyMusic
07.01.2008 14:00, aktualizacja: 07.01.2008 15:03

Koncern muzyczny Sony BMG zamierza pójść w ślady wytwórni Warner, EMI oraz Universal Music i zrezygnować z zabezpieczania sprzedawanych w Internecie piosenek systemem DRM - donosi BusinessWeek.com

Dokładnych informacji na temat planów Sony na razie nie podano - nie wiadomo więc, kiedy dokładnie firma zamierza skończyć z DRM. Ze wstępnych doniesień nie dowiadujemy się też, czy Sony zamierza sprzedawać bez DRM wszystkie piosenki z swojego katalogu, czy tylko część.

Przedstawiciele Sony mówią, że projekt sprzedawania w Internecie niezabezpieczonej muzyki był testowany od kilkunastu tygodni - w tym czasie w ramach różnych akcji promocyjnych koncern udostępniał internautom muzykę bez zabezpieczeń DRM. W ramach testów oferowano m.in. nagrania mniej popularnych artystów - w kilku przypadkach zdjęcie zabezpieczeń spowodowało wyraźny wzrost zainteresowania muzyką danego wykonawcy.

Warto wspomnieć, że Sony ma szczególnie złe doświadczenia z zabezpieczeniami DRM - w 2006 r. okazało się, że elementem systemu zabezpieczającego zawartość płyt CD Audio koncernu był rootkit. Ściągnęło to na firmę falę krytyki oraz kilka pozwów sądowych.

Pomysł na sprzedawanie muzyki bez zabezpieczeń nie jest nowy - już kilka miesięcy temu takie nagrania wprowadziła do swojej oferty firma fonograficzna EMI, zaś później w jej ślady poszły m.in. Warner Music oraz Universal. Piosenki bez DRM sprzedawane są m.in. w internetowym sklepie Amazon.com oraz iTunes Apple'a.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)