E3: Sony podaje europejskie ceny i terminy dla PlayStation Move i Plus

E3: Sony podaje europejskie ceny i terminy dla PlayStation Move i Plus
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

18.06.2010 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła ceny i termin europejskiego debiutu kontrolera PlayStation Move oraz datę startu nowej usługi online. PlayStation Plus rusza 29 czerwca i za 50 euro rocznie będziemy korzystać ze zmieniającego się katalogu gier do pobrania, z rabatów przy zakupie treści, a także możliwości testowania nowych tytułów. Niewykluczone, że te czasowo ograniczone (ale w pełni funkcjonalne) edycje programów w przyszłości zastąpią wersje demo.

Świecące piloty do PlayStation Move mają się pojawić w sklepach 1. września. Główny kontroler będzie kosztował 40 euro, a mniejszy (odpowiednik Nunchuck Wii) – 30 euro. Dodatkowo potrzebna jest kamerka do PS3, która obserwuje świecącą kulę.

Obraz
© Świecący kontroler Move (u dołu) ma kosztować 4. euro, a dodatkowy kontroler nawigacyjny bez kuli świetlnej będzie można kupić za 30 euro (fot. heise-online.pl)

Pracownicy Sony pokazali na targach E3 kilka własnych tytułów dla Move, w tym między innymi grę akcji Sorcery, w której za pomocą magicznej różdżki rozpędza się pioruny. Była też gra wojenna Heroes on the Move i taneczna Singstar Dance. Lista gier przygotowanych przez inne firmy jest na razie dość krótka –. ogranicza się do trzech tytułów.

Poza tym Sony zapowiada wiele nowych gier 3D. Oprócz już sprzedawanych tytułów (takich jak Pain, Motorstorm Pacific Rift, Super Stardust HD i Wipeout HD) na telewizorach 3D zobaczymy zapowiedziany na 2 listopada Gran Turismo 5, mającą się pojawić wiosną przyszłego roku Killzone 3, grę wyścigową Motorstorm Apocalypse i Sly Racoon Collection. Do tego dochodzą pozycje przygotowywane przez innych wydawców – Crysis 2 albo Tron: Evolution. Aby móc cieszyć się ze stereoskopowych gier, oprócz PS3 niezbędny jest jeszcze telewizor 3D lub rzutnik, a sam gracz musi założyć gogle albo okulary z filtrem polaryzacyjnym.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)