Sony PlayStation 4.5: mocniejsza wersja i wirtualna rzeczywistość pewne

Sony PlayStation 4.5: mocniejsza wersja i wirtualna rzeczywistość pewne

Sony PlayStation 4.5: mocniejsza wersja i wirtualna rzeczywistość pewne
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.03.2016 13:40, aktualizacja: 30.03.2016 16:50

Sony PlayStation 4.5 - mocniejsza wersja i wirtualna rzeczywistość pewne

Jeszcze pod koniec 201. r. w internecie zaczęły pojawiać się pierwsze niepotwierdzone informacje, że wkrótce na rynku pojawi się nowa, bardziej wydajna graficznie i obliczeniowo wersja konsoli Sony. Sprzęt, według zapowiedzi, będzie miał nie tylko możliwość oglądania filmów w rozdzielczości 4K, ale przede wszystkim pozwoli grać w całkowicie nowe tytuły, w najwyższej możliwej jakości. Jakby obietnic i domysłów było mało, zaczęły pojawiać się plotki o wykorzystaniu, coraz bardziej popularnej i dopracowanej technologii rzeczywistości wirtualnej.

Pogłoski do tej pory pojawiały się nie tylko na specjalistycznych serwisach zajmujących się grami, jak _ Kotaku i _ Eurogamer _, ale również w poczytnym i prestiżowym _ Wall Street Journal _. Niestety do tej pory wszystko kończyło się na zapowiedziach i domysłach. Tymczasem pod koniec marca 2016 r. The Know _, popularny kanał YouTube ogłosił wszem i wobec, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia do sprzedaży trafi konsola, która roboczo jest nazywana, jako PlayStation 4.5 bądź jako PlayStation 4K.

Dodatkowym potwierdzeniem – jakby na to nie patrzeć – plotek mają być pogłoski o trwających pracach nad nowymi tytułami gier. Dobra wiadomość czeka również użytkowników „starej” PlayStation 4. Okazuje się bowiem, że gry, które powstają na PlayStation 4.5 mają również działać na poprzedniej wersji konsoli. Oczywiście nie będą one działały w pełnej rozdzielczości 4K, ale zostanie ona obniżona sprzętowo do 1080. oraz 60 klatek na sekundę.

Oficjalnej zapowiedzi urządzenia przez japoński koncern można się spodziewać jeszcze przed wakacjami, na zbliżających się wielkimi krokami targach E3.

wg / słk

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)