Sony pracuje nad PlayStation 4.5?

Sony pracuje nad PlayStation 4.5?

Sony pracuje nad PlayStation 4.5?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.03.2016 06:50, aktualizacja: 21.03.2016 10:44

Zagraniczne serwisy, powołując się na anonimowe źródła i rozmowy deweloperów na konferencji Games Developer Conference, która aktualnie odbywa się w San Francisco informują, że Sony rozpoczęło już prace nad nową konsolą. Z opublikowanych informacji wynika, że nie jest to jednak nowa generacja Playstation, tylko coś przejściowego.

Niestety nie mamy jakiejkolwiek specyfikacji technicznej. Jedyne informacja, która została potwierdzona u kilku źródeł to to, że firma Sony rozpoczęła już tzw briefing deweloperów, czyli poinformowała twórców gier, że pracuje nad czymś nowym, podała im specyfikację, pod którą mogą zacząć tworzyć gry.

Sami deweloperzy nazywają nową konsolę Sony Playstation 4,5 albo Playstation 4K. Wynika to z tego, że nowa konsola ma być na tyle mocna, że będziemy mogli na niej pograć w rozdzielczości 4K. Oznacza to, że nowy sprzęt Sony będzie w stanie wyświetlić na ekranie czterokrotną liczbę pikseli, w porównaniu do obecnie dostępnej na rynku Playstation 4.

Zupełnym przypadkiem zgrywa się to w czasie z niedaleką premierą Playstation VR. Oczywiście, gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony zadziałają z PS4. jednak nie ma się co oszukiwać - wymagania VR są o wiele wyższe, niż moc Playstation 4. Jeśli te plotki rzeczywiście się potwierdzą i w niedalekim czasie pojawi się lepsze i mocniejsze Playstation 4, Sony ma naszym zdaniem szansę na zdominowanie rynku konsol na długie lata.

Microsoft też zapowiadał niedawno, że do Xboxa One mogą pojawić się "aktualizacje hardware'u". Wygląda na to, że obaj czołowi gracze szukają już możliwości zwiększenia mocy obliczeniowej swoich konsol. Zważywszy, że icj najnowsza generacja zadebiutowała na rynku dopiero niecałe 3 lata temu, można wysnuć hipotezę, że zarówno XOne, jak i PS4 zostały wydane z niewystarczającą mocą obliczeniową i muszą zostać "zaktualizowane".

Jak Sony poradzi sobie z fragmentacją rynku? Jeśli Playstation 4,5 rzeczywiście powstanie i trafi do sklepów, to czy pojawią się też produkcje działające wyłącznie z tą wersją? Czy gracze będą mogli wymienić swoją PS4 na mocniejszą konsolę za dopłatą? Tego jak na razie nie wiadomo. Japoński producent nie chciał skomentować najnowszych doniesień w żaden sposób, tłumacząc, że nigdy nie udzielał komentarzy w sprawie plotek.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)