Sony kończy produkcję PlayStation Vita

Sony kończy produkcję PlayStation Vita
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Sony
Adam Bednarek

23.02.2019 14:51, aktual.: 23.02.2019 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony już pokazuje, że 2019 to rok przełomowych decyzji. Gigant wcześniej zapowiedział, że odpuści tegoroczne targi E3, a teraz ogłosił wstrzymanie produkcji PlayStation Vita. Dla przenośnej konsoli Sony to ostateczny gwóźdź do trumny.

PlayStation Vita: Sony kończy produkcję

Gigant zapowiedział wstrzymanie produkcji nawet na japońskim rynku. Nie wiemy dokładnie, kiedy to się stanie, ale historia PlayStation 3 każe podejrzewać, że w najbliższych miesiącach. W przypadku PS3 najpierw wydano podobny komunikat, a po dwóch miesiącach nastąpił koniec produkcji.

Koniec produkcji oznacza, że gdy wszelkie zapasy w sklepach się skończą, konsoli nie będzie dało się kupić.

PlayStation Vita: Sony zmarnowało potencjał

"Sony zrobiło tej konsoli już tyle krzywdy, że bardziej nie da się jej sponiewierać" - pisaliśmy dwa lata temu, gdy Vita obchodziła piąte urodziny. Już wtedy trudno było wierzyć w to, że nagle Sony znajdzie jakiś pomysł na konsolę. Bo to właśnie w niedostatecznym wsparciu Sony należy szukać przyczyn porażki PlayStation Vita.

PlayStation Vita: Nintendo Switch pokazało, że przenośne konsole mają sens

Pewnie Sony mogłoby się tłumaczyć, że przenośne konsole nie mają sensu, bo na mniejszym ekranie wolimy grać wyłącznie na smartfonie. Ale tę wymówkę ośmieszyło samo Nintendo, wypuszczając Nintendo Switch. Kontroler tej hitowej konsoli Nintendo pozwala na grę poza domem, dzięki wbudowanemu ekranowi. Ta opcja sprawdza się świetnie, o czym pisał Grzegorz Burtan na WP Gry. Sony już kilka lat temu mogło osiągnąć podobny sukces, zachęcając twórców do produkcji ciekawych gier. Nie zrobiło tego, więc dziś przychodzi czas na pisanie nekrologów PlayStation Vita.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)