Intel stworzy GPU dla PlayStation 4? Sony zaprzecza

Intel stworzy GPU dla PlayStation 4? Sony zaprzecza

08.02.2009 13:01, aktual.: 09.02.2009 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie serwis internetowy The Inquirer poinformował jakoby Intel miał stworzyć procesor graficzny dla następcy popularnego PlayStation 3. Firma Sony bardzo szybko zaprzeczyła jednak tym doniesieniom.

W ostatnich dniach na łamach popularnego serwisu internetowego The Inquirer opublikowano artykuł z którego jasno wynika, że Intel stworzy procesor dla następnej konsoli Sony, PlayStation 4 (informowaliśmy o tym w artykule pt. "Kto opracuje GPU dla konsol następnej generacji?"). Intel miałby rzekomo największe szanse na produkcję GPU dla Playstation 4. ponieważ firma Sony desperacko poszukuje sposobów na odrobienie potężnych strat związanych z fiaskiem Playstation 3. W związku z tym, do prac nad kolejną generacją konsoli potrzebuje zaufanego i zamożnego partnera.
To jednak nie koniec całej historii. W specjalnym wywiadzie opublikowanym na łamach Techradar, szef europejskiego oddziału firmy Sony stwierdził że doniesienia o PlayStation 4 oraz firmie Intel to "totalna fikcja".

_ "To jest jakiś nonsens. Trzeba jednak przyznać, że jest to jeden z najlepszych fragmentów fantastyki z jaką zetknąłem się od czasów Władcy Pierścieni." _

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)