E-papieros powodem alarmu antyterrorystycznego

E‑papieros powodem alarmu antyterrorystycznego

E-papieros powodem alarmu antyterrorystycznego
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
06.07.2012 09:45, aktualizacja: 06.07.2012 10:49

Antyterrorystyczny alarm spowodował wstrzymanie ruchu na brytyjskiej autostradzie M6 w obu kierunkach i zmobilizował policję do akcji na dużą skalę

Jeden z pasażerów autokaru, jadącego w czwartek z Preston w północno-zachodniej Anglii do Londynu zawiadomił policję, że z torby innego pasażera unoszą się opary. Policja nie zlekceważyła tego doniesienia i zareagowała błyskawicznie.

Kierowcy polecono, by zjechał na pobocze. Uzbrojeni policjanci wyprowadzili 4. pasażerów i zabronili im porozumiewać się między sobą. Rozbito namiot z przenośnym laboratorium do analiz chemicznych. Do akcji skierowano policyjne psy, wezwano śmigłowiec oraz żołnierzy wyspecjalizowanych w rozbrajaniu ładunków wybuchowych. Autokar gruntownie przeszukano.

Niewykluczone, że elektroniczny papieros był wadliwy, "przegrzał się", bądź też ktoś nieumiejętnie się nim posługiwał. W autobusach obowiązuje zakaz palenia.

"Biorąc pod uwagę, że doniesienie było wiarygodne, reakcja policji była proporcjonalna do skali zagrożenia" - oświadczyła rzeczniczka policji w Staffordshire cytowana przez Sky TV. Nikogo z pasażerów nie uznano za podejrzanego. Ruch na autostradzie przywrócono po kilku godzinach.

Podczas rozpoczynającej się 2. lipca olimpiady w Londynie zapowiadane są bezprecedensowe środki bezpieczeństwa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)