Szpiedzy włamali się na e-mail premier Australii

Szpiedzy włamali się na e‑mail premier Australii

Szpiedzy włamali się na e-mail premier Australii
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
29.03.2011 13:07

Bardzo możliwe, że do służbowej poczty elektronicznej premier Australii Julii Gillard i co najmniej dziewięciu ministrów włamali się zagraniczni szpiedzy

Bardzo możliwe, że do służbowej poczty elektronicznej premier Australii Julii Gillard i co najmniej dziewięciu ministrów włamali się zagraniczni szpiedzy - poinformował we wtorek dziennik "The Daily Telegraph".

Zagraniczne agencje szpiegowskie prawdopodobnie włamały się do skrzynek mailowych m.in. ministra obrony Stephena Smitha oraz ministra spraw zagranicznych Kevina Rudda - podała gazeta, dodając, że wśród głównych podejrzanych są szpiedzy z Chin.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Według anonimowych źródeł dziennika, naruszenie bezpieczeństwa narodowego odkryto na początku lutego, a śledztwo w tej sprawie wszczęła Australijska Organizacja Bezpieczeństwa i Wywiadu (ASIO) dzięki informacji od przedstawicieli amerykańskiego wywiadu.

Prokurator generalny Robert McClelland nie potwierdził ani nie zaprzeczył rewelacjom dziennika. W oświadczeniu napisał, że rząd z zasady nie komentuje działań agencji bezpieczeństwa i wywiadu.

"Rząd Australii bardzo poważnie podchodzi do kwestii cyberbezpieczeństwa i nieustannie wzmacnia środki ostrożności" - dodał.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)