Chiński papieros na... baterie!

Chiński papieros na... baterie!

Chiński papieros na... baterie!
13.05.2007 10:00, aktualizacja: 14.05.2007 09:43

Chińska firma Golden Dragon Group zaprezentowała interesujący gadżet przeznaczony dla nałogowych palaczy - informuje agencja Reutera. Jest to elektroniczny papieros ( e-cigarette ), którego zadaniem jest zastąpienie trującego oryginału.

Elektronicznym papierosem powinny zainteresować się osoby pragnące skończyć z zatruwaniem swojego organizmu setkami różnych rakotwórczych substancji ( znajdujących się w papierosowym dymie ), które nie mogą jednak poradzić sobie z głodem nikotynowym.

Urządzenie zasilane jest z baterii i - jak twierdzi producent - przypomina z wyglądu i dotyku zwykły papieros ( zastosowano nawet specjalne podświetleniu przypominające żar ). Co ciekawe, podczas użytkowania wytwarza mgiełkę przypominającą dym, dostarczając w ten sposób "niezbędną" organizmowi porcję nikotyny.

Nowość dostępna jest już w Chinach, Izraelu, Turcji oraz kilku europejskich państwach. Co prawda została wyceniona na sporo - bo aż dwieście dolarów - lecz jeżeli jest tak skuteczna jak zapewnia producent, koszt jej zakupu zwróci się bardzo szybko.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)