Domowa drukarka 3D

Domowa drukarka 3D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.05.2014 10:51, aktual.: 16.05.2014 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób słyszało już o drukarkach 3D. To urządzenia, dzięki którym można przeobrazić dowolny, nawet abstrakcyjny pomysł w konkretny, fizyczny obiekt. Po prostu drukujemy dowolny przedmiot.

Drukarka biurkowa Dexer 3. mini to urządzenie gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu (tzw. plug&print), z polem roboczym o wielkości 20x15x15 cm. Taka powierzchnia pozwala na tworzenie wielu ciekawych przedmiotów za jednym drukiem (jeżeli potrzebujemy większy element wystarczy druk partiami, które następnie łączymy ze sobą w jedną całość). Koszt takiej drukarki to ok. 5-6 tys. zł, do tego dochodzi koszt filamentu - ok. 50 zł/kg.

Sam proces drukowania jest łatwy i przystępny. Wystarczy podłączyć drukarkę 3. do komputera lub skorzystać z karty SD, otworzyć projekt 3D oraz kliknąć przycisk „drukuj”! Urządzenie pracuje poprzez nakładanie wielu bardzo cienkich warstw roztopionego plastiku (lub innego materiału). Przedmiot, który wydrukuje jest gotowy do natychmiastowego użytku. Oczywiście, możemy go poddać dalszej obróbce – pomalować, zmienić kształt odcinając wybrane elementy itp.

Za pomocą drukarki 3. wydrukujemy wszystko to, co przyjdzie nam na myśl – mogą to być przedmioty artystyczne – sztuczne kwiaty, ozdobne doniczki, niecodzienne lampy, a nawet wyrafinowana biżuteria – naszyjniki, zawieszki, bransoletki. Urządzenie pozwala na stworzenie np. plastikowych klapków basenowych, pojemników do mydła, foremek do ciasta i babeczek, przedmiotów hobbystycznych i części zamiennych. Wydrukować wszystko to, co tylko przyjdzie nam do głowy, tworząc projekty samodzielnie lub korzystając z darmowych szablonów dostępnych w Internecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także