Drukarka 3d dla niewidomych skonstruowana przez... 12‑latka

Drukarka 3d dla niewidomych skonstruowana przez... 12-latka
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

18.05.2015 11:12, aktual.: 18.05.2015 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko samo urządzenie jest bardzo ciekawe, ale tez sam jego twórca. Jest nim 12-latek Shubham Banerjee, który pierwszą wersję drukarki zbudował z klocków LEGO na konkurs naukowy.

Drukarka nazwana przez chłopca *Braigo *(połączenie "Braille'a" i "LEGO") została stworzona z zestawu LEGO Mindstorms EV3 i dodatkowych materiałów (np. rolki papieru), których koszt w sumie nie przekroczył 350$. Drukarka potrafi wydrukować wszystkie litery alfabetu. Nie jest to jeszcze urządzenie doskonałe. Chłopiec przyznaje, że litery drukowane są jedna pod drugą, a mechanicznemu elementowi z igłą przygotowanie każdego znaku zajmuje około 7 sekund. Korzystanie z drukarki jest jednak tak proste, że nawet młodsze dzieci mogą sobie z tym poradzić.

Pomysłem zachwyciła się firma Microsoft, która postanowiła wesprzeć młodego wynalazcę i pomóc stworzyć mu nieco ulepszoną wersję jego urządzenia. Gigant z Redmond chce też stworzyć interfejs, który współpracowałby z Braigo i dostępny byłby bezpośrednio w systemach Windows. Miło, że tacy giganci jak Microsoft nie zapominają o pomocy dla niepełnosprawnych. Miło również, że Microsoft potrafi potraktować wynalazek nastolatka na tyle poważnie, żeby zapewnić mu tak ogromne wsparcie. Takie inicjatywy zdecydowanie popieramy.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie korzystasz z Facebooka? I tak cięszpieguje

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)