Drukarka 3d dla niewidomych skonstruowana przez... 12-latka

Drukarka 3d dla niewidomych skonstruowana przez... 12-latka

Drukarka 3d dla niewidomych skonstruowana przez... 12-latka
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons
18.05.2015 11:12, aktualizacja: 18.05.2015 15:04

Nie tylko samo urządzenie jest bardzo ciekawe, ale tez sam jego twórca. Jest nim 12-latek Shubham Banerjee, który pierwszą wersję drukarki zbudował z klocków LEGO na konkurs naukowy.

Drukarka nazwana przez chłopca *Braigo *(połączenie "Braille'a" i "LEGO") została stworzona z zestawu LEGO Mindstorms EV3 i dodatkowych materiałów (np. rolki papieru), których koszt w sumie nie przekroczył 350$. Drukarka potrafi wydrukować wszystkie litery alfabetu. Nie jest to jeszcze urządzenie doskonałe. Chłopiec przyznaje, że litery drukowane są jedna pod drugą, a mechanicznemu elementowi z igłą przygotowanie każdego znaku zajmuje około 7 sekund. Korzystanie z drukarki jest jednak tak proste, że nawet młodsze dzieci mogą sobie z tym poradzić.

Pomysłem zachwyciła się firma Microsoft, która postanowiła wesprzeć młodego wynalazcę i pomóc stworzyć mu nieco ulepszoną wersję jego urządzenia. Gigant z Redmond chce też stworzyć interfejs, który współpracowałby z Braigo i dostępny byłby bezpośrednio w systemach Windows. Miło, że tacy giganci jak Microsoft nie zapominają o pomocy dla niepełnosprawnych. Miło również, że Microsoft potrafi potraktować wynalazek nastolatka na tyle poważnie, żeby zapewnić mu tak ogromne wsparcie. Takie inicjatywy zdecydowanie popieramy.

288763904304429203
© (fot. Wirtualna Polska)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie korzystasz z Facebooka? I tak cięszpieguje

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)