Czy będzie szósty operator?

Czy będzie szósty operator?

10.10.2007 10:51

Po tym, jak CenterNet zdecydował się tylko na jedną rezerwację częstotliwości GSM pojawiła się szansa wejścia jeszcze jednego operatora

. Teraz wszystko zależy od firmy Tolpis, następnej w kolejności. Zwycięzcą całego przetargu na rezerwację częstotliwości był CenterNet, ale z możliwości rezerwacji bu częstotliwości nie skorzystał.

Tolpis to chyba najbardziej tajemniczy z operatorów, który uczestniczył w przetargu i ma szansę wejść na rynek. O ile CenterNet co jakiś czas „przewijał”. się w prasie, w zaprezentowanej w kwietniu strategii rozwoju NFI Midas (właścicielu CenterNetu) zajmował strategiczne miejsce, o tyle o Tolpisie nie wiadomo nic, albo prawie nic. No może tyle, że w pobitym polu Tolpis razem z CenterNetem zostawiły i Centertela (Orange)
i Polkomtela (Plus)
i PTC (Era).

W ujawnionych wczoraj planach CenterNet poinformował, że w początkowej fazie będzie działał w oparciu o roaming krajowy, a szacowane inwestycje w infrastrukturę radiową oraz teleinformatyczną wynoszą około 1 miliarda złotych. Planuje także pozyskanie 20. tysięcy klientów w pierwszym roku działalności, a celem strategicznym jest 2,5 miliona klientów w ciągu pięciu lat.

Warto także pamiętać, że Centertel (Orange) ogłosił zamiar zgłoszenia odwołania od wyników przetargu, także wszystko może odwlec się w czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)