Czy będzie szósty operator?

10.10.2007 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po tym, jak CenterNet zdecydował się tylko na jedną rezerwację częstotliwości GSM pojawiła się szansa wejścia jeszcze jednego operatora

. Teraz wszystko zależy od firmy Tolpis, następnej w kolejności. Zwycięzcą całego przetargu na rezerwację częstotliwości był CenterNet, ale z możliwości rezerwacji bu częstotliwości nie skorzystał.

Tolpis to chyba najbardziej tajemniczy z operatorów, który uczestniczył w przetargu i ma szansę wejść na rynek. O ile CenterNet co jakiś czas „przewijał”. się w prasie, w zaprezentowanej w kwietniu strategii rozwoju NFI Midas (właścicielu CenterNetu) zajmował strategiczne miejsce, o tyle o Tolpisie nie wiadomo nic, albo prawie nic. No może tyle, że w pobitym polu Tolpis razem z CenterNetem zostawiły i Centertela (Orange)
i Polkomtela (Plus)
i PTC (Era).

W ujawnionych wczoraj planach CenterNet poinformował, że w początkowej fazie będzie działał w oparciu o roaming krajowy, a szacowane inwestycje w infrastrukturę radiową oraz teleinformatyczną wynoszą około 1 miliarda złotych. Planuje także pozyskanie 20. tysięcy klientów w pierwszym roku działalności, a celem strategicznym jest 2,5 miliona klientów w ciągu pięciu lat.

Warto także pamiętać, że Centertel (Orange) ogłosił zamiar zgłoszenia odwołania od wyników przetargu, także wszystko może odwlec się w czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także