Słaby zasięg? Operator nie pozyska nowych klientów

Słaby zasięg? Operator nie pozyska nowych klientów
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

23.07.2012 14:04, aktual.: 23.07.2012 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 23. lipca trzech operatorów w Brazylii nie będzie mogło sprzedawać nowych aktywacji. Taka decyzja wydana została przez tamtejszego regulatora rynku, a powodem był słaby zasięg, na który skarżyło się coraz więcej klientów.

Na problemy z zasięgiem, który powodował przerywanie rozmów lub zrywanie połączeń, skarżyło się coraz więcej klientów. W związku z tym tamtejszy regulator, Anatel, postanowił nałożyć kary na trzech operatorów: TIM, Claro oraz Oi.

Zgodnie z decyzją, przez kolejne 30 dni operatorzy ci nie będą mogli w wybranych stanach sprzedawać nowych aktywacji głosowych oraz do transmisji danych. Najbardziej dotkliwą karę otrzymał TIM - w jego przypadku zakaz dotyczyć będzie 19 z 27 stanów. W przypadku Claro zakaz dotyczy 3 stanów, w tym biznesowego Sao Paulo. Oi nie pozyska nowych klientów w 5 stanach.

Dodatkowo każdy z operatorów będzie musiał zapłacić karę w wysokości około 99 tys. dolarów za każdy dzień oraz każdy stan, w których obowiązywać będzie kara.

Oprócz tego operatorzy otrzymali 3. dni na przedstawienie swojego pomysłu na rozwój sieci i zapewnienie zasięgu. Jeśli projekty te spotkają się z uznaniem regulatora, to kara zostanie zniesiona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)