Częstochowa: czyścił komputer - wywołał eksplozję

Częstochowa: czyścił komputer - wywołał eksplozję
Źródło zdjęć: © National Physical Laboratory

05.12.2008 14:31, aktual.: 05.12.2008 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niecodzienny wypadek w Częstochowie. Mieszkający w bloku przy ul. Iłłakowiczówny 22-latek został ranny w wybuchu, jaki nastąpił w trakcie... czyszczenia komputera sprężonym powietrzem. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

Jak informuje portal Gazeta.pl, do wypadku doszło wieczorem 3. grudnia, kiedy to 22-letni Michał B. zaniósł pecet do łazienki w swoim mieszkaniu przy ul. Iłłakowiczówny. Do czyszczenia użył pojemnika ze sprężonym powietrzem. Gdy w pewnym momencie odkręcił kran z ciepłą wodą, doszło do eksplozji. Eksplozja nie wywołała jednak pożaru, ani nie spowodowała uszkodzeń konstrukcji budynku, co potwierdziła opinia inspektora nadzoru budowlanego.

Częstochowianin doznał poparzeń rąk i twarzy - wstępnie opatrzony przez strażaków, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia jak pierwsi, został potem odwieziony do szpitala.

Wstępne ustalenia przyczyn eksplozji wskazują, iż jej przyczyną stał się zapłon mieszanki gazów, do którego doszło w wyniku włączenia pieca gazowego, znajdującego się łazience, po otwarciu kranu z ciepłą wodą. Pojemnik ze sprężonym powietrzem trafi do ekspertyzy. Wiadomo, że opakowanie zawierało ostrzeżenia przed używaniem w pomieszczeniach niewentylowanych, być może zawiódł więc system wentylacji w łazience lub nieszczelny piecyk.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)