Komputer dla Bonda

Komputer dla Bonda

Komputer dla Bonda
Źródło zdjęć: © Fujitsu - Siemens
08.04.2008 19:41, aktualizacja: 09.04.2008 00:27

Fani serii przygód agenta 007 wiedzą, ze w każdym kolejnym filmie James Bond ujawnia swój kolejny ukryty kunszt. A co, jeśli w następnej cześci okaże się James Bond ma talenty graficzne?
Wszystko możliwe, skoro stworzono już sprzęt, który przyda mu się zarówno w dramatycznych chwilach ratowania świata przed zagładą jak i artystycznym wypoczynku.

Niemal kieszonkowy notebook Fujitsu Siemens LifeBook T4220. bo o nim mowa, to przede wszystkim urządzenie, przy tworzeniu którego wdrożono najnowoczesniejsze rozwiązania bezpieczeństwa. Przede wszystkim by go uruchomić należy przyłożyć palec do płytki na obudowie monitora, wbudowany czytnik linii papilarnych sprawdzi czy należy on rzeczywiście do właściciela laptopa i dopiero wówczas pozwoli na jego uruchomienie. Co więcej zawartość dysku (całego lub wybranych katalogów) możemy szyfrować używając zainstalowanej fabrycznie aplikacji SmartCase Logon+. Spokojny sen gwarantowany – na tak chronionych dokumentach nie spocznie oko żadnego hakera. Cały laptop zamknięty jest we wzmacnianej magnezowej obudowie, która chroni go skutecznie przed zwykłymi, fizycznymi uszkodzeniami. 160 gigabajtowy dysk twardy nie uszkodzi się nawet przy wstrząsie lub upadku podczas pracy – czuwa nad tym cały czas specjalny czujnik antywstrzasowy, który natychmiastowo blokuje ruch głowicy dysku, gdy przeciążenie staje się zbyt duże.

Obraz
© ZOBACZ GALERIĘ (fot. Fujitsu - Siemens)

W razie potrzeby lub kaprysu, jednym ruchem można zamienić tego pancernego mikrusa w elegancki szkicownik. Wyświetlacz LifeBooka T422. zamontowany na zawiasach obraca się o 180stopni i to w każdą stronę. Możemy przykryć nim klawiaturę, by służył jako aktywna matryca, na której możemy szkicować, pisać ręcznie czy obsługiwać programy rysikiem zamiast myszką. Przekręcamy ekran wyjmujemy rysik. i…. jazda!

Za moc obliczeniową sprzętu odpowiada procesor Intel®. Core™ 2 Duo T8300 (2.4 GHz) 3MB SLC, w zależności od wersji obsługujący do 4GB pamięci DDR2, graficzny rdzeń GMA X3100 z technologią Clear Video poprawiającą dzwięk i obraz w odtwarzanych filmach DVD wysokiej rodzielczości.

Ekologiczny Bond zadba też o zmniejszony pobór energii swojego sprzętu –. pomoże mu w tym Dynamic FSB Switching, czyli przycisk zmniejszenia zużycia zasilania komputera gdy nie jest to konieczne (np. podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki). Natomiast opcja zastąpienia napędu płyt DVD kolejną baterią pozwoli na całodzienną pracę, bez podłaczania do gniazdka.

Następny atut to niewielka waga i rozmiary Lifebooka - 2 kg i przekątna ekranu 12,1 cala - takie cacko bez kłopotu zmieści nie tylko w aktówce Agenta 00. ale też w modnej nienajmniejszego ostatnio kalibru torebce jego kolejnej partnerki. A szalejąc w terenie, nawet w pełnym słońcu, będzie można wyraźnie zobaczyć obraz na ekranie – zadba o to specjalna powłoka antyodblaskowa na wyświetlaczu.

Fujitsu Siemens Lifebook T422. to także doskonała łączność ze światem dzięki między innymi szybkiemu HSDPA, możliwość wideokonferencji i obszerny pakiet dołączonych programów z MS Vista Business na czele.

Trzyletnia gwarancja „collect&return”. z opcją przedłużenie na pięć lat sprawi, że nie straszne nam będą żadne usterki. A wszystko to…. za 5 499 zł!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)