Cyberprzestępcy szykują się na Gustava

Cyberprzestępcy szykują się na Gustava

02.09.2008 10:11, aktual.: 02.09.2008 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu minionych kilkudziesięciu godzin zarejestrowano ponad 100 różnych domen internetowych, zawierających w nazwie słowo "Gustav" (to nazwa huraganu pustoszącego obecnie Amerykę Środkową) oraz frazy kojarzące się z dobroczynnością.

*W ciągu minionych kilkudziesięciu godzin zarejestrowano ponad 100 różnych domen internetowych, zawierających w nazwie słowo "Gustav" (to nazwa huraganu pustoszącego obecnie Amerykę Środkową) oraz frazy kojarzące się z dobroczynnością. Zdaniem specjalistów ds. bezpieczeństwa, domeny takie rezerwują m.in. przestępcy, zamierzający wkrótce wyłudzać pieniądze od osób chcących pomóc ofiarom Gustava - czytamy w "PC World Komputer". *

Z informacji przedstawionych przez dziennikarzy amerykańskiej stacji telewizyjnej KTAL wynika zresztą, że internetowi przestępcy już zaczęli korzystać z rozgłosu medialnego towarzyszącego huraganowi. W Sieci pojawiły się pierwsze oszukańcze e-maile, zachęcające do wpłacania datków na rzecz osób poszkodowanych przez Gustava.

Gdy w 200. r. w Nowy Orlean uderzyła Katrina, w Sieci szybko pojawiły się setki stron, zachęcających do wpłacania datków na rzecz ofiar kataklizmu - sądzimy więc, że większość rejestrowanych obecnie "posthuraganowych" domen może posłużyć do działalności przestępczej - tłumaczy Marcus Sachs szef działającego przy Instytucie SANS zespołu Internet Storm Center (ISC). (mj)

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)