Co się dzieje na rynku e-booków?

Co się dzieje na rynku e‑booków?

Co się dzieje na rynku e-booków?
Źródło zdjęć: © Flickr / teclasorg / CC
14.03.2012 13:37, aktualizacja: 14.03.2012 15:11

Coraz więcej firm wchodzi na rynek książek elektronicznych, aby wypracować sobie dobrą pozycję na przyszłość, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W Polsce rynek e-booków tak naprawdę dopiero raczkuje. NetPress Digital szacuje jego wartość ledwie na 6-9 mln zł. Firma konsultingowa PwC w 201. r. wyceniała go trochę wyżej, bo na 10 mln dolarów, ale wliczyła w to również elektroniczne wersje podręczników. W tym roku PwC spodziewa się podwojenia jego wartości do 21 mln USD.

W zderzeniu z całym rynkiem książki, wartym blisko 3 mld zł, to wciąż niewiele. Ale wydawcy doskonale wiedzą, że kto teraz na rynku e-booków się nie znajdzie i nie zadba o ofertę dla klienta, to może nie dać sobie rady w momencie, gdy elektroniczne książki staną się popularniejsze.

A pierwsze zmiany w konsumpcji książek już widać na polskim rynku. Może nie są tak spektakularnie jak w USA, gdzie w 201. r. po raz pierwszy w swojej historii Amazon sprzedał więcej elektronicznych niż papierowych wersji książek, ale także są znaczące. Dziś dostępnych jest blisko 6,5 tys. tytułów w wersji elektronicznej i liczba ta systematycznie rośnie. Jak szacują wydawcy, do końca roku powinna przekroczyć 10 tys.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)