Modernizacja sieci Networks! w 2013 roku

Modernizacja sieci Networks! w 2013 roku

Modernizacja sieci Networks! w 2013 roku
Źródło zdjęć: © Telepolis
19.12.2013 11:00, aktualizacja: 19.12.2013 11:10

W 2013 roku zostało zmodernizowanych blisko 5500 stacji bazowych. Oznacza to, że w całym projekcie Networks! jest już blisko 8200 gotowych stacji. Dzięki temu już ponad 80 proc. powierzchni i populacji kraju znajduje się w zasięgu zmodernizowanej sieci.

Mapa przedstawia zaznaczone kolorem magentowym obszary zmodernizowane i takie, których modernizacja zostanie zakończona do końca 2013 roku. Kolorem szarym oznaczono obszary przeznaczone do modernizacji w 2014 roku.

W ostatnich tygodniach zakończone zostały prace w kilku dużych miastach: Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy. Zasięg sieci 3G w każdym z wymienionych miast, wewnątrz budynków wzrósł o ponad 20 proc. W przeprowadzonych badaniach w każdym z miast średnia prędkość ściągania danych w sieci 3G przekraczała 11 Mb/s.

W każdym regionie, w którym zakończone zostały prace modernizacyjne gwałtownie rośnie ilość przesyłanych danych. Średnio w skali kraju jest to wzrost o blisko 60 proc. Obecnie nadal trwają, będące w różnych fazach, prace modernizacyjne w Warszawie, Trójmieście i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Jednocześnie trwa uruchamianie usług w technologii UMTS900. W 2013 roku została ona włączona w części zmodernizowanej sieci obejmującej regiony: Białostocki, Bielski, Bielsko-podlaski, Chełmski, Ciechanowski, Elbląski, Ełcki, Gorzowski, Jeleniogórski, Kielecki, Krośnieński, Legnicki, Leszczyński, Łomżyński, Lubelski, Nowosądecki, Olsztyński, Ostrołęcki, Przemyski, Radomski, Rzeszowski, Siedlecki, Suwalski, Szczeciński, Tarnobrzeski, Tarnowski, Toruński, Wałbrzyski, Włocławski, Wrocławski, Zamojski i Zielonogórski. Odpowiada to pokryciu 57 proc. powierzchni Polski.

Łącznie, w zasięgu szybkiego mobilnego internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach UMTS 900/210. (dzięki wdrożeniu spólnego z Orange projektu Networks!) jest już blisko 95 proc. populacji kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)