Chiny nazywają Google "narzędziem politycznym"

Chiny nazywają Google "narzędziem politycznym"
Źródło zdjęć: © AFP

07.06.2011 10:45, aktual.: 07.06.2011 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński dziennik "Renmin Ribao" napisał w poniedziałek, w wydaniu na zagranicę, że Google stał się "narzędziem politycznym", służącym do szkalowania Pekinu. To reakcja na podejrzenia Google'a, że z Chin wyprowadzono ostatnio atak na jego pocztę elektroniczną

Chiński dziennik "Renmin Ribao" napisał w poniedziałek, w wydaniu na zagranicę, że Google stał się "narzędziem politycznym", służącym do szkalowania Pekinu. To reakcja na podejrzenia Google, że z Chin wyprowadzono ostatnio atak na jego pocztę elektroniczną.

"Renmin Ribao" ostrzegł, że oskarżanie Chin o ataki cybernetyczne może zaszkodzić interesom Google.

Obraz
© (fot. AFP)

Google ujawnił, że hakerom udało się zdobyć hasła dostępów setek użytkowników poczty Gmail, w tym pracowników administracji USA, chińskich obrońców praw człowieka i dziennikarzy, a także wojskowych i urzędników z krajów azjatyckich, głównie z Korei Płd. Firma zorientowała się w sytuacji i poinformowała o niej ofiary ataku, a także zabezpieczyła ich konta. Według Google, wydaje się, że hakerski atak wyprowadzono z Chin, a konkretnie z Jinan, stolicy prowincji Shandong, gdzie ma siedzibę jednostka chińskiego wywiadu wojskowego.

"Renmin Ribao", oficjalny organ Komunistycznej Partii Chin, zarzucił Google prowadzenie "ryzykownej gry politycznej", polegającej na rozmyślnym podsycaniu "negatywnej percepcji Chin na Zachodzie". Amerykańskiemu gigantowi internetowemu zarzucono "złą wolę" i "ukryte motywy".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)