Konto Google - jak usunąć konto Google z telefonu?

Konto Google - jak usunąć konto Google z telefonu?
Źródło zdjęć: © iStock.com

18.07.2018 14:57, aktual.: 04.06.2019 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony, jak każde urządzenia z Androidem oczekują od swoich użytkowników założenia konta Google podczas logowania. Do takiego konta przypisywany jest adres mailowy, który czasem należy odłączyć od telefonu w taki sposób, by nie usunąć ważnych danych.

Jak usunąć konto Google z telefonu z Androidem i jakie konsekwencje się z tym wiążą? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na usunięcie konta Google z telefonu oraz jak krok po kroku skasować swoje konto Google.

Usuwanie konta Google z telefonu z Androidem - konsekwencje

Na początku warto wspomnieć o tym, z czym się wiąże usunięcie konta Google z telefonu. Po odłączeniu konta z urządzeń z Androidem utracimy dostęp do niektórych funkcji, a przede wszystkim utracimy możliwość korzystania z Google Play. Oznacza to, że nie będziemy mogli w prosty sposób aktualizwoać czy pobierać aplikacji oraz stracimy dostęp do zakupionych treści (książek, muzyki, podcastów) czy zapisów postępów w grach.

Warto również upewnić się, że nasze kontakty są zapisane także w pamięci urządzenia - po skasowaniu konta Google z telefonu utracimy dostęp do kontantów zapisanych w chmurze. Nie będziemy mogli również odbierać i wysyłać plików na Dysk Google.

Usuwanie konto Google z telefonu - przywracanie ustawień fabrycznych

Aby usunąć konto Google z telefonu możem całkowicie zresetować telefon i przywrócić ustawienia fabryczne. Taką opcję znajdziemy w ustawieniach urządzenia. Trzeba być jednak świadomym faktu, że rozwiązanie to jest równoznaczne z całkowitym wyczyszczeniem danych z telefonu.

Jak usunąć konto Google z telefonu z Androidem?

Drugim sposobem na usunięcie konta Google z telefonu czy innego urządzenia z Androidem jest jego odłączenie w "Ustawieniach konta". Po kliknięciu w odpowiednią zakładkę zobaczymy wszystkie konta, które są dostępne na naszym urządzeniu (Facebook, Instagram, Gmail itp.). Na tym etapie możemy zdecydować, co tak właściwie chcemy usunąć. By usunąć konto Google ze smartfona wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  • Otwórz aplikację "Ustawienia"
  • Kliknij "Konta".
  • Kliknij konto, które chcesz usunąć a potem "Usuń konto".

Gdy to uczynimy system zada nam pytanie potwierdzające czy na pewno chcemy usunąć akurat to konto z naszego urządzenia. Jeśli jest to jedyne konto Google na telefonie, ze względów bezpieczeństwa musisz podać wzór, kod PIN lub hasło. Pamiętajmy jednak, że odłączenie konta Google od smartofonu nie jest równoznaczne ze stałym usunięciem go z serwera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)