CeBIT 2009: targowy kryzys, czy prawdziwe show?

CeBIT 2009: targowy kryzys, czy prawdziwe show?

23.02.2009 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Światowy kryzys gospodarczy będzie wyraźnie widoczny także podczas zbliżających się targów komputerowych CeBIT. Na imprezie, która ruszy 3 marca, pojawią się stoiska 4300 firm – a więc o 1545 mniej niż w ubiegłym roku. Ernst Raue, szef organizującej targi firmy Deutsche Messe AG, który mówił o tym już w styczniu, widzi jednak pozytywne strony zmniejszenia się liczby wystawców. Jego zdaniem na targach zaprezentują się te firmy, które chcą pokazać, że stoją na silnych podstawach i chcą mieć recesję jak najszybciej za sobą.

"Firmy, które zniknęły z rynku, nie mogą pojawić się na targach CeBIT. Firmy, które w tym roku musiały zredukować swoje środki na marketing, również nie stawią się w Hanowerze, ale za to firmy, które chcą robić nowe interesy, wybierają CeBIT jako platformę dla swojego biznesu, wzrostu i przyszłości" –. stwierdza Raue. Dlatego też około 300 firm, takich jak Dell, Nokia, Siemens czy Intershop, po kilku latach przerwy powróciło w szeregi wystawców. Poza tym, jak zauważa Raue, około 200 firm pojawia się na wystawie po raz pierwszy.

Tak jak w 200. roku, targi zostaną otwarte przez kanclerz Angelę Merkel. Innymi prominentnymi gośćmi spodziewanymi na otwarciu są szef Intela Craig Barret oraz Arnold Schwarzenegger – gubernator Kalifornii, tegorocznego kraju (a w zasadzie stanu) partnerskiego. Podczas wykładów z cyklu CeBIT Global Conferences prelekcje wygłosi między innymi jeden z szefów SAP-a – Leo Apotheker – oraz przewodniczący zarządu Alcatela Lucenta Ner Verwaaye.

Głównym tematem CeBIT-u 2009 będą energooszczędne systemy IT, występujące pod wspólnym szyldem Green IT oraz rozwój Internetu. Poza tym na targach będzie się mówiło o produktach do aktywnego zarządzania ryzykiem i o rozwiązaniach Business Intelligence. Poza Green IT znacznie rozwinęły się także wystawy tematyczne FutureParc, eLearning, TeleHealth i Public Sector Parc. Spadła natomiast liczba wystawców prezentujących drobniejsze podzespoły i osprzęt: chodzi przede wszystkim o małych producentów z Chin, Tajwanu i Hongkongu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także