CeBIT 2009: targowy kryzys, czy prawdziwe show?

CeBIT 2009: targowy kryzys, czy prawdziwe show?

CeBIT 2009: targowy kryzys, czy prawdziwe show?
23.02.2009 14:22

Światowy kryzys gospodarczy będzie wyraźnie widoczny także podczas zbliżających się targów komputerowych CeBIT. Na imprezie, która ruszy 3 marca, pojawią się stoiska 4300 firm – a więc o 1545 mniej niż w ubiegłym roku. Ernst Raue, szef organizującej targi firmy Deutsche Messe AG, który mówił o tym już w styczniu, widzi jednak pozytywne strony zmniejszenia się liczby wystawców. Jego zdaniem na targach zaprezentują się te firmy, które chcą pokazać, że stoją na silnych podstawach i chcą mieć recesję jak najszybciej za sobą.

"Firmy, które zniknęły z rynku, nie mogą pojawić się na targach CeBIT. Firmy, które w tym roku musiały zredukować swoje środki na marketing, również nie stawią się w Hanowerze, ale za to firmy, które chcą robić nowe interesy, wybierają CeBIT jako platformę dla swojego biznesu, wzrostu i przyszłości" –. stwierdza Raue. Dlatego też około 300 firm, takich jak Dell, Nokia, Siemens czy Intershop, po kilku latach przerwy powróciło w szeregi wystawców. Poza tym, jak zauważa Raue, około 200 firm pojawia się na wystawie po raz pierwszy.

Tak jak w 200. roku, targi zostaną otwarte przez kanclerz Angelę Merkel. Innymi prominentnymi gośćmi spodziewanymi na otwarciu są szef Intela Craig Barret oraz Arnold Schwarzenegger – gubernator Kalifornii, tegorocznego kraju (a w zasadzie stanu) partnerskiego. Podczas wykładów z cyklu CeBIT Global Conferences prelekcje wygłosi między innymi jeden z szefów SAP-a – Leo Apotheker – oraz przewodniczący zarządu Alcatela Lucenta Ner Verwaaye.

Głównym tematem CeBIT-u 2009 będą energooszczędne systemy IT, występujące pod wspólnym szyldem Green IT oraz rozwój Internetu. Poza tym na targach będzie się mówiło o produktach do aktywnego zarządzania ryzykiem i o rozwiązaniach Business Intelligence. Poza Green IT znacznie rozwinęły się także wystawy tematyczne FutureParc, eLearning, TeleHealth i Public Sector Parc. Spadła natomiast liczba wystawców prezentujących drobniejsze podzespoły i osprzęt: chodzi przede wszystkim o małych producentów z Chin, Tajwanu i Hongkongu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)